OBIECUJĄCY WYSTĘP ANETY RYGIELSKIEJ W FINLANDII

Z dobrej strony w starciu ze światową czołówką w Finlandii zaprezentowała się Aneta Rygielska, srebrna medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy kategorii 64kg. W Tampere zawodniczka kadry narodowej Polski wystąpiła w jubileuszowej, 40 edycji turnieju "Tammer Tournament". 

Zgodnie z zapowiedziami w skandynawskich zawodach uczestniczyli bokserzy oraz zorganizowano specjalny, 4-osobowy turniej dla pięściarek wagi 60 kg. W swojej kategorii wystąpiła Aneta Rygielska z Pomorzanina Toruń, a jej rywalkami były fińska gwiazda tego sportu Mira Potkonen oraz finałowa przeciwniczka niedawnych Mistrzostw Europy Włoszka Francesca Amato i Brazylijka Rebeca De Lima Santos. 

- Zabrakło mi szczęścia w dwóch pierwszych pojedynkach, ale tak to bywa w sporcie. W decydującej walce z Mirą Potkonen, utytułowana Finka okazała się lepsza pod względem fizycznym - mówi Aneta Rygielska, której trenerem klubowym jest Kamil Gorząd. 

Polska zawodniczka, która była Mistrzynią Świata kadetek i juniorek, uległa minimalnie po 2:3 na punkty bokserkom z Italii i Brazylii. Szczególnie wyrównany na kartach sędziów był rewanż za finał wrześniowych ME w hiszpańskim Alcobendas. Aneta Rygielska przegrała z Francescą Amato 2:3 (29-28, 29-28, 28-29, 28-29, 28-29). 

- Bardzo się cieszę, że mogłam przyjechać na turniej do Finlandii i zawalczyć z dobrymi przeciwniczkami. Dziękuję za tą możliwość, bardzo doceniam, iż cały czas mogę się sprawdzać, a dzięki temu podnosić swój poziom sportowy - powiedziała reprezentantka Biało-Czerwonych. 

Aneta Rygielska jest aktualną Wicemistrzynią Europy oraz brązową medalistką Igrzysk Europy w azerskim Baku w 2015 roku.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.