90. MISTRZOSTWA POLSKI W OPOLU: BOKSERZY ODRY Z AMBICJAMI MEDALOWYMI

Dziewięciu bokserów OKB Odra Opole wystartuje w rozpoczynających się w niedzielę 24 listopada jubileuszowych 90. Mistrzostwach Polski Seniorów w Opolu. – Liczymy na zdobycie medalu w bardzo trudnej rywalizacji – mówi Wiceprezes ds. organizacyjnych opolskiego klubu Aleksandra Chojnowska. 

- W poprzednich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w kwietniu 2018 roku w Karlinie brązowy medal zdobył Tomasz Czyczerski w wadze 81kg. Mamy nadzieję, że uda się mu się powtórzyć osiągnięcie, a znakomitym wynikiem byłoby dojście do finału. Miejmy nadzieję, że niespodzianki sprawią inni nasi pięściarze, a czarnym koniem turnieju okaże się np. Michał Bulik w kategorii 63kg – powiedziała Aleksandra Chojnowska. 

Oprócz Michała Bulika i Tomasza Czyczerskiego, z Opolskiego Klubu Bokserskiego Odra we własnej hali wystąpią w wadze 69kg Adam Kuszek, Jakub Raba i Andrew Borodenko, 75kg Adam Pałac, 81kg Mateus Dziedzic i Michał Wiśniewski oraz +91kg Kamil Lorek. 

- Doświadczenie w postaci startu w seniorskich MP, poza Tomkiem Czyczerskim, ma również Kamil Lorek. Wszyscy pozostali bokserzy Odry debiutują w takich prestiżowych zawodach. Jesteśmy jako klub bardzo zmobilizowani, zwłaszcza, że walczymy w swojej hali Dom Expo, ul. Kępska 8 – dodała wiceprezes Odry. 

Głównym trenerem Odry jest Radosław Chojnowski, szkoleniowiec posiadający 2 gwiazdki AIBA i 2 klasę trenerską. W 2016 roku rywalizował w MPS w Sokółce w wadze 75kg. Wówczas po raz pierwszy od 25 lat bokser z Opola zaprezentował się w krajowym czempionacie. W pracy szkoleniowej pomagają mu Dominik Sroka i Kacper Radwański. Prezesem OKB Odra Opole jest Krzysztof Chojnowski. 

- Klub prowadzimy od 7 lat, początkowo jako Red Corner z Mariuszem Cendrowskim, potem Opolski Klub Bokserski, a jako Odra od ok. 4 lat. Najmłodsi trenujący mają po 8 lat, ćwiczą juniorzy i seniorzy przygotowujący się do zawodów sportowych, ale też mamy grupę rekreacyjną. W sezonie łącznie ok. 200 osób. 

Gala Finałowa 90 Mistrzostw Polski Seniorów odbędzie się za tydzień w piątek w Stegu Arena, czyli dawnym Okrąglaku. Organizatorzy zapraszają kibiców do hali i przed telewizory, transmisja w TVP Sport.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.