90. MISTRZOSTWA POLSKI W OPOLU: FRANCISZEK JASZCZYSZYN-HISTORYCZNE ZAWODY NA OPOLCZYŹNIE

- Po 30 latach reaktywowaliśmy OOZB w Opolu, zorganizowaliśmy Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Ząbkowicach Śląskich, a teraz przed nami historyczne zawody na Opolszczyźnie - jubileuszowe 90. Mistrzostwa Polski Seniorów. To będzie wielkie wydarzenie w mieście i regionie, mówi Franciszek Jaszczyszyn, prezes Opolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.    

Turniej rozpocznie się w niedzielę 24 listopada walkami eliminacyjnymi i potrwa do piątku 29 listopada. Tego dnia zaplanowana jest Gala Finałowa, z której transmisję przeprowadzi TVP Sport. Do zawodów mistrzowskich zgłosiło się aż 178 pięściarzy w 8 kategoriach wagowych.    

- W 1970 roku gościliśmy w Opolu śmietankę ówczesnego wspaniałego polskiego pięściarstwa, że wspomnę tylko mistrzów i medalistów Igrzysk Olimpijskich Jana Szczepańskiego, Jerzego Kuleja, Stanisława Dragana, Janusza Gorata, Ludwika Denderysa i Mariana Kasprzyka, który przez wiele lat reprezentowały barwy Sparty Ziębice, zresztą podobnie jak Tadeusz Walasek. Pochodzę z tego miasta w powiecie ząbkowickim - powiedział Franciszek Jaszczyszyn, który wcześniej był m.in. wiceprezes OZB ds. organizacyjno-finansowych na Dolnym Śląsku.    

Po przerwie trwającej prawie 50 lat najlepsi polscy bokserzy znów będą walczyć na ringu w Opolu. Walki rozgrywane będą w hali Dom Expo, a finały w Stegu Arena, czyli dawnym Okrąglaku. Organizatorami turnieju są Polski Związek Bokserski, Opolski OZB w Opolu i OKB Odra Opole.    

- Po 30 latach reaktywowaliśmy OOZB w Opolu, a inspiracją była tabliczka "Opolskie" jaką dostaliśmy z Ministerstwa Sportu. Wcześniej działaliśmy w ramach Dolnego Śląska. W 2016 roku zorganizowaliśmy jako Ziębicki Klub Bokserski Jaskinia Lwa Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży - Mistrzostwa Polski Kadetów w Ząbkowicach Śląskich, przed powołaniem OZB w Opolu. Teraz przed nami historyczne zawody - Mistrzostwa Polski Seniorów na Opolszczyźnie. Organizacyjnie wszystko jest przygotowane, zapraszamy kibiców do Opola na święto pięściarstwa. Cieszymy się, że Polski Związek Bokserski nam zaufał i powierzył przeprowadzenie takiego turnieju. Mamy wsparcie we władzach miasta na czele z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim - dodał Franciszek Jaszczyszyn.    

Prezesem miejscowego klubu bokserskiego Odra Opole jest Krzysztof Chojnowski, a głównym trenerem sekcji Radosław Chojnowski. W 90 MPS startować będą zawodnicy Odry: w wadze 63kg Michał Bulik, 69kg Adam Kuszek, Jakub Raba, Andrew Borodenko, 75kg Adam Pałac, 81kg Tomasz Czyczerski, Mateus Dziedzic, Michał Wiśniewski, +91kg Kamil Lorek.    

- Na opolskim ringu walczyć będzie także Dawid Gurtatowski (81kg) z prowadzonego przez ze mnie i synów ZKB Jaskinia Lwa Ziębice. W OOZB mamy także kluby z takich miast i miejscowości jak Brzeg, Strzelce Opolskie, Nysa i Niemodlin - przyznał prezes Opolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.