90. MISTRZOSTWA POLSKI W OPOLU: WYSTĄPI 178 BOKSERÓW, W TYM 35 W WADZE PÓŁŚREDNIEJ

Aż 178 pięściarzy w 8 kategoriach wystąpi w jubileuszowych 90. Mistrzostwach Polski Seniorów, które 24 listopada rozpoczną się w Opolu. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń walki eliminacyjne odbywać się będą już w niedzielę. Gala finałowa w piątek 29 listopada. 

Najwięcej bokserów wystartuje w wadze 69kg - 35. Bardzo dużo pięściarzy rywalizować będzie także w kategoriach 75kg - 31 i 81kg - 29. Po 18-19 zawodników zgłosiło się w kategoriach 57kg i 63kg oraz dwóch najcięższych 91kg i +91kg. W wadze ciężkiej boksować będzie znany z zawodowych występów Mateusz Masternak (RUSHH Kielce), były Mistrz Europy federacji EBU. Jego najgroźniejszym przeciwnikiem wydaje się być Michał Soczyński (KS PACO Lublin). 

Bardzo ciekawie będzie także w innych wagach, m.in. 75kg. Zgłoszeni zostali np. Bartosz Gołębiewski i Daniel Adamiec (obaj RUSHH Kielce), Rafał Perczyński (KS SAKO Gdańsk), Rafał Wołczecki (UKS Adrenalina Wrocław), Ryszard Lewicki (BKS Skorpion Szczecin) i zawodowiec Paweł Rumiński (Legia FC Warszawa). 

W kat. superciężkiej (+91kg) o medale mistrzostw kraju powalczą m.in. aktualny wicemistrz Adam Kulik (KS PACO Lublin), Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz), Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz) i Mateusz Figiel (BKS Hetman Białystok). 

Zaciętej rywalizacji można spodziewać się w wadze 63kg, w której zmierzą się tacy zawodnicy jak Mateusz Polski (KB Karlino), Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów), Radomir Obruśniak (KB Karlino), Dominik Palak (KS SAKO Gdańsk), czy Arkadiusz Zakharyna (BKS Skorpion Szczecin). 

W kat. 52kg być może dojdzie do starcia Jakuba Słomińsiego (KS Wda Świecie) z Maciejem Jóźwikiem (BKS Skorpion Szczecin), w 57kg - Jarosław Iwanowa (TS Wisła Kraków) z Marcin Hejoszem (KS Copacabana Konin), a w 69kg Mikołaja Tobery (KS Sporty Walki Piła) z Łukaszem Zygułą (KS SAKO Gdańsk) albo Karolem Łapawą (Sporty Walki Gostyń). W wadze 81kg w kilkuosobowym gronie faworytów są m.in. Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) i Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin). 

Poprzednie ME Seniorów odbyły się w 2018 roku w Karlinie (Zachodniopomorskie). Z tamtej grupy złotych medalistów do Opola przyjadą Jakub Słomiński i Maciej Jóźwik (obaj w wadze 52kg), Jarosław Iwanow (57kg), Radomir Obruśniak i Damian Durkacz (obaj w kat. 63kg), Mikołaj Tobera (69kg), Bartosz Gołębiewski (75kg) i Michał Soczyński (91kg). 

Po prawie 50-letniej przerwie Opole znów będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorów w boksie. Walki rozgrywane będą w hali Dom Expo, a finały w Stegu Arena. Organizatorami turnieju są Polski Związek Bokserski, Opolski OZB w Opolu i OKB Odra Opole.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.