KOBIECA REPREZENTACJA POLSKI WYSTĄPI W GRUDNIU W PARYŻU

Zwieńczeniem bardzo trudnego sezonu dla kobiecej reprezentacji Polski będzie grudniowy wyjazd do Paryża na turniej drużynowy z udziałem kadry narodowej Francji, Maroka oraz Kanady. 

W 2019 roku żeński zespół Biało-Czerwonych z powodzeniem startował w Igrzyskach Europy na Białorusi, Mistrzostwach Europy w Hiszpanii i Mistrzostwach Świata w Rosji. Nie brakowało także sukcesów w międzynarodowych turniejach indywidualnych, Polki uczestniczyły także w meczach międzypaństwowych. 

- W niedzielę 17 listopada rozpoczynamy zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Obóz potrwa 10 dni, a od 12 do 16 grudnia mamy zaplanowany udział w turnieju drużynowym w stolicy Francji – mówi Karolina Michalczuk, trenerka naszej reprezentacji seniorek. 

Na obóz w Wałczu powołane zostały Sandra Drabik (51kg), Natalia Rok (51kg), Sandra Kruk (57kg), Kinga Szlachcic (57kg) i złota medalistka Igrzysk Europy Karolina Koszewska (69kg) oraz z kadry młodzieżowej Tatiana Pluta (48kg), Angelika Krysztoforska (51kg), Maria Jackowska (60kg), Natalia Barbusińska (64kg), Natalia Marczykowska (69kg), Agata Kaczmarska (75kg) i Natalia Gajewska (75kg). Wraz z trenerką Karoliną Michalczuk zajęcia będzie prowadził szkoleniowiec współpracujący  Przemysław Kantorowski. 

- Do Francji zabieram 6 zawodniczek, a w planowanym składzie są Sandra Drabik, Natalia Rok, Aneta Rygielska, Karolina Koszewska i Agata Kaczmarska. W wadze 57kg wystąpi Sandra Kruk albo Kinga Szlachcic. Nie wystawiamy zawodniczki w kategorii 81kg – przyznała Karolina Michalczuk. 

Każdego dnia Polki stoczą po jednym meczu – z reprezentacjami Francji, Maroka i Kanady.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.