ZWYCIĘSTWO LEONE IMPERIUM BOXING WAŁBRZYCH W EKSTRA LIDZE

Drużyna Leone Imperium Boxing Wałbrzych, w składzie m.in. z wypożyczonym z RUSHH Kielce reprezentantem kraju Bartoszem Gołębiewskim, wygrała przed swoją publicznością z zespołem Wilki Kujaw 15:9 w przedostatnim meczu tego sezonu Ekstra Ligi Boksu Olimpijskiego. 

- To był bardzo dobry mecz, a szczególnie jestem zadowolony z Macieja Haby, który w walce w wadze ciężkiej wygrał z Kamilem Ślendakiem 2:1. To był najlepszy pojedynek wieczoru – mówił Krzysztof Sadłoń, który wraz z Mariuszem Burzyńskim prowadzi wałbrzyski klub. 

W składzie zwycięzców wystąpił m.in. utytułowany kadrowicz Bartosz Gołębiewski. – Bartek zaboksował super i wysoko pokonał w kategorii średniej Marcela Wańkowskiego. Z kolei drugi z debiutantów Tomek Czyczerski miał przerwę i widać było brak regularnych startów, ale będzie jeszcze mocny w wadze półciężkiej – powiedział wałbrzyski szkoleniowiec. 

Oprócz Bartosza Gołębiewskiego (75kg) i Macieja Haby (91kg), swoje walki wygrali Jarosław Iwanow (57kg), Mateusz Wojtasiński (60kg), Patryk Trochimiak (64kg), Piotr Tobolski (69kg) i Paweł Sajda (+91kg). Jedynie Tomasz Czyczerski (81kg) przegrał z Andrzejem Świętym 0:3. 

Już wcześniej tytuł mistrzowski obronił BKS Skorpion Szczecin, który w 6 spotkaniach zgromadził 10 punktów 80:63. O srebrny medal rywalizują pięściarze z Wałbrzycha 6 pkt 64:56 i Wielkopolska Bokserska Drużyna Ligowa 6 pkt 58:61. Czwarta lokata w tym sezonie dla bokserów zespołu Wilki Kujaw 0 pkt 60:82. 

O tytule wicemistrzowskim zadecyduje spotkanie pomiędzy Leone Imperium Boxing Wałbrzych i Wielkopolską Bokserską Drużyną Ligową, które odbędzie się w sobotę 16 listopada w Oławie. 

Leone Imperium Boxing Wałbrzych - Wilki Kujaw 15:9

57kg: Jarosław Iwanow - Robert Zakharjan 3:0

60kg: Mateusz Wojtasiński - Mateusz Wuzik 3:0

64kg: Patryk Trochimiak - Arkadiusz Zając 3:0

69kg: Piotr Tobolski - Daniel Piotrowski 2:1

75kg: Bartosz Gołębiewski - Marcel Wańkowski 3:0

81kg: Tomasz Czyczerski - Andrzej Święty 0:3

91kg: Maciej Haba - Kamil Ślendak 2:1

+91kg: Paweł Sajda - Cezary Chryczyk 3:0

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.