ZA MIESIĄC W OPOLU POZNAMY NOWYCH MISTRZÓW POLSKI SENIORÓW

 

Po prawie 50-letniej przerwie Opole znów będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorów w boksie. Za miesiąc, tj. 29 listopada, poznamy złotych medalistów. Walki finałowe odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej Stegu Arena, ul. Oleska 70. Wcześniejsze pojedynku jubileuszowego 90 turnieju rozgrywane będą w Dom Expo, ul. Kępska 8. 

Po raz pierwszy w historii Opole gościło najlepszych polskich pięściarzy w 1970 roku. Dwa lata wcześniej do użytku został oddany „Okrąglak”. Obecnie po modernizacji hala nosi nazwę Stegu Arena.

Niemal pół wieku temu złote medale zdobyli m.in. Roman Rożek (brązowy medalista ME), Hubert Skrzypczak (brąz IO w Meksyku, Mistrz i Wicemistrz Europy), Jan Szczepański (w 1971 roku został Mistrzem Europy, a w 1972 Mistrzem Olimpijskim), Jerzy Kulej (2-krotny Mistrz Olimpijski, 2-krotny Mistrz Europy i Wicemistrz Europy), Wiesław Rudkowski (w 1972 roku wywalczył brąz na IO, późniejszy Mistrz i Wicemistrz Europy), Witold Stachurski (Wicemistrz Europy), Stanisław Dragan (brązowy medalista olimpijski z Meksyku), Lucjan Trela (stoczył świetną walkę na IO w 1968 roku z George’em Foremanem). 

Srebrne krążki w Opolu wywalczyli m.in. Ryszard Petek (Mistrz Europy z 1967 roku), Marian Kasprzyk (Mistrz Igrzysk w Tokio, brąz w Rzymie), Janusz Gorat (2-krotny brązowy medalista IO, Monachium i Montreal), czy Ludwik Denderys (brązowy medalista ME z 1969 i 1971 roku). 

90 Mistrzostwa Polski Seniorów rozpoczną się 23 listopada konferencją techniczną i losowaniem. Pierwsze walki eliminacyjne odbędą się następnego dnia. Pojedynki ćwierćfinałowe zaplanowano na 26 i 27 listopada, a półfinały 28 listopada. Początek walk finałowych 29 listopada o g. 16:30. 

Poprzednie MP odbyły się pod koniec kwietnia 2018 roku w Karlinie. Brązowym medalistą turnieju został Tomasz Czyczerski (81kg) z Odry Opole. Dwa lata wcześniej w Sokółce startował ten pięściarz oraz Radosław Chojnowski (75kg). Wówczas po raz pierwszy od 25 lat bokserzy z Opola zaprezentowali się w krajowym czempionacie.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.