ME JUNIORÓW: W PONIEDZIAŁEK POLKI WALCZĄ O FINAŁY

Cztery nasze reprezentantki będą walczyły w poniedziałek o awans do finału Mistrzostw Europy Juniorów w Sofii. Niestety w niedzielę nie powiodło się trzem polskim bokserom, zaś najbliżej awansu do strefy medalowej był Mateusz Bereźnicki (91kg).
 
W półfinałach Wiktoria Rogalińska (51kg) spotka się z broniącą tytułu Włoszką Martiną La Piana, Karolina Ampulska (54kg) z zeszłoroczną Wicemistrzynią Świata Juniorek w wadze 57kg Chorwatką Nikoliną Czaczić, Julia Różańska (69kg) z Włoszką Melissą Gemini i Martyna Jancelewicz (+81kg) z Turczynką Busrą Isildar, ubiegłoroczną Mistrzynią Europy Kadetek.
 
W niedzielę niewiele do awansu do półfinału zabrakło Mateuszowi Bereźnickiemu, który walczył z Ukraińcem Maksymem Drachem. Po ogłoszeniu werdyktu bokser BKS Skorpion Szczecin był ogromnie zawiedziony, podobnie jak nasz sztab trenerski. Dwóch sędziów punktowało po 30-27 dla Polaka, zaś pozostali minimalnie dla jego przeciwnika 29-28. Pierwsza runda 5:0 dla Mateusza Bereźnickiego, niestety dwie kolejne po 3:2 dla rywala z Ukrainy.
 
Bez medali do Polski wrócą także Paweł Brach (56kg) i Oskar Kopera (+91kg). Obaj przegrali przed czasem swoje walki ćwierćfinałowe – Paweł Brach (Radomiak Radom) z Bułgarem Nikolayem Marinovem, zaś Oskar Kopera (Orkan Gorzów Wlkp.) z Rosjaninem Alekseiem Dronovem, ubiegłorocznym Mistrzem Świata i Europy Juniorów.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.