Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: 40 walk w ćwierćfinałach kadetek

W czwartek odbyło się 40 walk w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Kadetek – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbywa się w Wałbrzychu. Wyłonione zostały medalistki!

Bardzo ciekawie wygląda rywalizacja w kategorii 54 kg, w której startują m.in. broniąca tytułu wywalczonego rok temu Oliwia Wasiakowska i mistrzyni kraju juniorek z 2023 roku w wadze 57 kg Zuzanna Gołębiewska. Dzisiaj Oliwia Wasiakowska wygrała z Mają Korzeniecką 5:0, a Zuzanna Gołębiewska pokonała Nikolę Skowron 5:0.W sobotnich półfinałach ich rywalkami będą – odpowiednio – Aleksandra Olkowska i Nikola Domalewska.

Mistrzyni Polski 2023 w kat. 70 kg Laura Szydłowska teraz walczy w 66 kg. W czwartek triumfowała w pojedynku z Klaudią Poprawską 5:0. O finał zmierzy się z Zuzanną Skalimowską. W drugiej parze są Sandra Resemann i Oliwia Małyszek. Na podium zobaczymy mnóstwo pięściarek, które dotychczas były młodziczkami. Poza Oliwią Małyszek, są to m.in. Katarzyna Górnisiewicz 46 kg, Wiktoria Jaruga 46 kg (w młodziczkach wygrała w 42 kg), Maria Gorzelanna 57 kg (48 kg), Maja Kuran 52 kg (51 kg), Oliwia Kummer 70 kg (60 kg).