Turniej im. Algirdasa Socikasa: 5 złotych medali dla Polaków

Pięcioro reprezentantów Polski – dwie zawodniczki i trzech zawodników – zdobyło złote medale w zakończonym dzisiaj turnieju bokserskim im. Algirdasa Socikasa w Kownie (Litwa). Biało-Czerwoni wywalczyli 9 krążków.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: 75 kg Elżbieta Wójcik i 81 kg Agata Kaczmarska oraz 57 kg Paweł Brach, 67 kg Damian Durkacz i 92 kg Mateusz Bereźnicki.

W sobotnich walkach finałowych Elżbieta Wójcik i Agata Kaczmarska wygrały z Litwinkami, odpowiednio Augustiną Markelionyte 5:0 i Gabriele Stonkute 3:2.

Paweł Brach pokonał Ormianina Rudolfa Garboyana 3:2, zaś Mateusz Bereźnicki triumfował w pojedynku z Litwinem Tomasem Olberkisem 5:0. Tylko 3 minuty potrwała rywalizacja Damiana Durkacza z kolejnym pięściarzem gospodarzy Nedasem Gudomskasem. Litwin był liczony 2-krotnie w pierwszej rundzie i walka została zakończona.

W innych finałach Mateusz Goiński (80 kg) przegrał ze Szkotem Seanem Lazzerinim 0:5, a 2 rundzie zastopowano potyczkę Tomasza Niedźwieckiego (86 kg) z Luksemburczykiem Michelem Erpeldingiem. Rozcięcie łuku sprawiło, że Polak nie został dopuszczony do dalszej rywalizacji.

Mateusz Goiński i Tomasz Niedźwiecki sięgnęli po srebro, a z kolei brązowe medale zdobyli Jarosław Iwanow (63,5 kg) i Oskar Safaryan (+92 kg).

W całym turnieju polscy pięściarze i pięściarki wygrali 10 walk, a przegrali 4.

Dla Biało-Czerwonych start w Kownie był etapem przygotowań do majowych imprez mistrzowskich – kobiety wystąpią w Mistrzostwach Świata w Turcji, a mężczyźni w Mistrzostwach Europy w Armenii.