Suzuki Boxing Promotion – nowa inicjatywa PZB! Młodzież wystąpi 4 marca w Kielcach

Gale Suzuki Boxing Night są świetną promocją boksu olimpijskiego, ale Polski Związek Bokserski idzie za ciosem i wprowadza do krajowego kalendarza Suzuki Boxing Promotion. - To inicjatywa skierowana do naszych najmłodszych pięściarzy – mówi Grzegorz Nowaczek, Prezes PZB. Inauguracja cyklu już 4 marca w Kielcach.
 
- Zaplanowaliśmy 4 gale w 2023 roku, podczas których walczyć będą kadeci i juniorzy, a może również młodzicy. Pomysł jest taki, aby poza walkami polsko-polskimi były pojedynki z zagranicznymi bokserami. Do Kielc zaprosiliśmy zawodników z Ukrainy – powiedział Grzegorz Nowaczek.
 
Suzuki Boxing Promotion to szansa dla młodych pięściarzy, którzy będą zdobywali doświadczenie na profesjonalnie zorganizowanych galach. Ich walki będą pokazywane w TVP Sport.
 
- Chcemy pokazywać młodych bokserów, inwestować w talenty, aby osiągali sukcesy w największych turniejach mistrzowskich w swoich grupach wiekowych i w niedalekiej przyszłości w seniorach – przyznał Prezes Polskiego Związku Bokserskiego.
 
Pierwsza gala Suzuki Boxing Promotion jest zaplanowana na 4 marca w Kielcach, a druga na 28 kwietnia. W międzyczasie, tj. 17 marca w Łomży odbędzie się jubileuszowa, 20 gala Suzuki Boxing Night. PZB promuje boks olimpijskich, ale na swoich galach organizuje także walki zawodowe.
 
- Czekamy na pierwsze w tym roku gale Suzuki Boxing Night i pierwszą w historii Suzuki Boxing Promotion. W Kielcach dojdzie z pewnością do kilku walk i niech będą one – na dobry początek – motywacją i zachętą dla naszej zdolnej młodzieży – podkreślił Grzegorz Nowaczek.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.