Agata Kaczmarska: każda walka i turniej są wartościowe

Bardzo dobrze sezon 2023 rozpoczęła Agata Kaczmarska z BKS Radomiak Radom. Pięściarka reprezentacji Polski zdobyła złote medale w kategorii +81 kg w turniejach “67 Bocskai Istvan Memorial” w Debreczynie i “74 Strandja Memorial” w Sofii.
 
W finale w Bułgarii Agata Kaczmarska wygrała z aktualną Wicemistrzynią Europy Azerką Aynur Rzayevą 5:0. To była pierwsza walka tych zawodniczek.
 
- Wiadomo, chciałabym jak najwięcej walk na takim turnieju, aby móc skonfrontować się z jak największą liczbą przeciwniczek. Jednak czasami tak bywa, że trzeba czekać cały tydzień na ten jeden pojedynek. Udało mi się w między czasie stoczyć dwa sparingi, z czego się cieszę – mówi Agata Kaczmarska.
 
Wcześniej w węgierskich zawodach radomianka pokonała dwie bokserki z Kazachstanu - Dinę Islambekovą 5:0 w półfinale oraz Valeriyę Axenovą 5:0 w finale.
 
- Muszę przyznać, że zwycięskie walki nie należały do najcięższych w mojej karierze, jednak każda z tych rywalek była wymagająca. W każdym pojedynku pokazałam swoją kontrolę i dominację, co skutkowało moimi wygranymi. Oby jak najwięcej konfrontacji międzynarodowych – powiedziała Agata Kaczmarska, która w wadze open została Wicemistrzynią Świata juniorek w 2015 roku.
 
W Debreczynie złoto zdobyły także Aneta Rygielska 66 kg, Elżbieta Wójcik 75 kg, a srebro Natalia Kuczewska 50 kg i Sandra Drabik 54 kg. Z kolei w Sofii na drugim stopniu podium stanęły Sandra Drabik 54 kg i Barbara Marcinkowska 70 kg.
 
Po brąz sięgnęły: na Węgrzech Nikola Prymaczenko 52 kg, Anna Sajnóg 63 kg, Oliwia Toborek 75 kg, a w Bułgarii: Sandra Kruk 57 kg i Elżbieta Wójcik 75 kg.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.