Polki najlepszą drużyną turnieju kobiet w Debreczynie

Prowadzona przez trenera Tomasza Dylaka reprezentacja Polski kobiet zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej turnieju “67 Bocskai Istvan Memorial” w Debreczynie. Nasze pięściarki zdobyły 3 złote medale: Aneta Rygielska 66 kg, Elżbieta Wójcik 75 kg i Agata Kaczmarska +81 kg.

Po 2 złote krążki wywalczyły zawodniczki z Australii i Kazachstanu, a po 1 – z Argentyny, Finlandii, Tajlandii i Anglii.

Polki sięgnęły łącznie po 8 medali – 3 złote, 2 srebrne, 3 brązowe. Biało-Czerwone stoczyły 28 walk, z których wygrały 17.

Najlepszy bilans miała Aneta Rygielska 4-0. Pokonała kolejno: w eliminacjach Węgierkę Jazmin Hollosi 5:0, w ćwierćfinale inną bokserkę gospodarzy Lucę Hamori 4:1, w półfinale Niemkę Leonie Muller 3:2 oraz finale Australijkę Marissę Williamson 5:0.

Srebro zdobyły Natalia Kuczewska 50 kg, Sandra Drabik 54 kg, a brąz Nicola Prymaczenko 52 kg, Anna Sajnóg 63 kg, Oliwia Toborek 75 kg.

Podczas zawodów w Debreczynie, m.in. Sandra Drabik wygrała z Ukrainką Anastassią Kovalchuk, aktualną Mistrzynią Europy, a Barbara Marcinkowska pokonała jej rodaczkę Anastassię Chernokolenko, brązową medalistkę ME 2022.