“67 Bocskai Istvan Memorial”: 3 złote medale dla Polek!

Bardzo dobrze boksowały reprezentantki Polski w dzisiejszych walkach finałowych mocno obsadzonego turnieju “67 Bocskai Istvan Memorial” w Debreczynie. Złote medale zdobyły Aneta Rygielska 66 kg, Elżbieta Wójcik 75 kg i Agata Kaczmarska +81 kg.

Aneta Rygielska i Elżbieta Wójcik są aktualnymi Wicemistrzyniami Europy.

W dzisiejszych pojedynkach finałowych Aneta Rygielska wygrała z Australijką Marissą Williamson 5:0, a Elżbieta Wójcik z Tajką Manikon Baison 3:2.

Po złoto sięgnęła również Agata Kaczmarska, która pokonała Kazaszkę Valeriyę Axenovą 5:0.

Ze srebrnymi medalami do Polski wrócą Natalia Kuczewska (50 kg) i Sandra Drabik (54 kg).

W finałach poniosły porażki – zdaniem sędziów – po 0:5, odpowiednio z Finką Pihlą Kaivo-Oją i aktualną Wicemistrzynią Świata Tajką Jitpong Jutamas.

Już wkrótce Polki i Polacy będą startować w kolejnych międzynarodowych zawodach w Sofii.