Puchar Polski w Ciechocinku: Wojciech Duszyński i Vadim Konszewicz w półfinale

Wojciech Duszyński (57 kg) i Vadim Konszewicz (60 kg) z SKB Energa Czarni Bytom awansowali do półfinałów rywalizacji kadetów w Pucharze Polski, który dzisiaj rozpoczął się w Ciechocinku.

Wojciech Duszyński i Vadim Konszewicz wygrali jednogłośnie na punkty, odpowiednio z Miłoszem Sułkowskim (Włocławski Klub Sportowy Start) i Maciejem Liszewskim (KnockOut Bielany). W czwartek odbyła się jeszcze jedna walka ćwierćfinałowa w wadze 60 kg kadetów – Kiril Globenko (Żoliborska Szkoła Boksu) pokonał przez RSC w 3 rundzie Marka Tołyża (Olimp Chełm).
 
Z losowania w 1/2 finału kat. 57 kg są Gracjan Smorawski (CWZS Zawisza Stowarzyszenie Boksu i Sztuk Walki), Oskar Hibner (Spartan Knurów) i Wiktor Paczkowski (Champion Włocławek), a w 60 kg – Oskar Konczalski (MKSW Pomorzanin Toruń) i Paweł Sadowski (Szamotuły Boxing Team).
 
Dzisiaj wieczorem do strefy medalowej w zawodach kadetów awansowali również: 63 kg Maksymilian Szwed (MUKS Widzew Łódź) i Mentor Garibian (Akademia Walki Warszawa), 66 kg Jakub Stępniak (GUKS Carbo Gliwice) i Michał Bultrowicz (Legionowska Akademia Sportów Walki), 70 kg Robert Stasiok (06 Kleofas AZS AWF Katowice), 75 kg Artem Korobka (Stowarzyszenie Klub Bokserski Olimpia Poznań).
 
W czwartek odbyła się także jedna walka eliminacyjna w Pucharze Polski Juniorów. W kategorii 71 kg Oskar Pszczółkowski (Elite Fight Club Lidzbark Warmiński) wygrał z Nazrem Romaniukiem (UKS Victoria Łódź) - dyskwalifikacja w 3 rundzie.
 
W turnieju pucharowym w Ciechocinku uczestniczy 105 zawodników z klubów z całego kraju. Finały w niedzielę, 19 grudnia. Sędzią głównym jest Mieczysław Skrobała, a delegatami technicznymi Jolanta Szybowska i Andrzej Lewandowski.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.