Polacy rywalizują w rosyjskim Niżniewartowsku

Medaliści Mistrzostw Polski – Monika Serafin 57 kg, Bartłomiej Przybyła 67 kg, Hubert Kaczmarek 75 kg – uczestniczą w turnieju bokserskim „World Cup of Petroleum Countries Tournament” w Niżniewartowsku, mieście położonym w azjatyckiej części Rosji.

Monika Serafin (57 kg) wygrała z Rosjanką Dayaną Gaykovayą 5:0 i przegrała z Michgoną Samadovą z Tadżykistanu 0:5. Hubert Kaczmarek (75 kg) wygrał z Estończykiem Maksimem Lyubimovem 5:0 i w piątek stoczy walkę półfinałową. Natomiast Bartłomiej Przybyła (67 kg) przegrał z Rosjaninem Germanem Pirmagomedovem 0:5.
 
Do 1/2 finału kat. średniej awansowali też Rosjanie Dmitriy Muratov, Andrey Kovalchuk i Sergey Sergeev.
 
Podczas niedawnych Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w Wałbrzychu Monika Serafin wywalczyła brąz w kategorii 60 kg, a Bartłomiej Przybyła sięgnął po medal tego samego koloru w wadze 63,5 kg. Hubert Kaczmarek jest brązowym medalistą ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kat. 75 kg.
 
W tegorocznej edycji World Cup of Petroleum Countries Tournament uczestniczy ok. 140 zawodników i zawodniczek.
 
W 2018 roku na 2 miejscu w wadze 51 kg uplasowała się utytułowana Sandra Drabik.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.