MP Kobiet i Mężczyzn: Krzysztof Sadłoń – każdy medal będzie cieszył!

- Każdy medal mistrzostw kraju będzie cieszył, zarówno w turnieju kobiet, w którym wystąpią bliźniaczki Mięgoć, jak również w zawodach mężczyzn z udziałem 8 naszych pięściarzy – mówi Krzysztof Sadłoń, który wraz z Mariuszem Burzyńskim prowadzi treningi w Imperium Boxing Wałbrzych.
 
W dniach 14 - 19 listopada w wałbrzyskim Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Aqua Zdrój” odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek. Transmisja z gali finałowej w TVP Sport.
 
Krzysztof Sadłoń zdobywał złote medale Indywidualnych (2007, 2012 – waga półciężka) i Drużynowych Mistrzostw Polski. Obecnie prowadzi klub Imperium Boxing. Jest pomysłodawcą i jednym z organizatorów XCII Mistrzostw Polski Seniorów i XXI Mistrzostw Polski Seniorek.
 
- Cieszę się, że udało się nam przygotować i wystawić do mistrzostw 10-osobową reprezentację naszego klubu. Bardzo liczę na siostry Andżelikę Mięgoć 48 kg i Kingę Mięgoć 50 kg oraz na 8-osobowy zespół bokserów. Oczywiście, jak to w boksie bywa, niezwykle ważna jest dyspozycja dnia, ale mamy zawodników i dobrze przygotowanych, i już z osiągnięciami na krajowych ringach jak Patryk Trochimiak 60 kg i Piotr Tobolski 63,5 kg. Z grupy mniej znanych jest np. Patryk Kowalczyk 86 kg, którego swego czasu stoczył równą walkę w wadze średniej z Ryszardem Lewickim. Najważniejsze, aby nasi zawodnicy i zawodniczki pokazali dobry boks, a wtedy będą wygrywali – powiedział Krzysztof Sadłoń.
 
W MP Wałbrzychu wystąpi łącznie ok. 240 pięściarek i pięściarzy z całej Polski. Nie zabraknie uczestników Igrzysk Olimpijskich, medalistów Mistrzostw Świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych.
 
- Zapraszam wszystkich kibiców do Wałbrzycha, nie zabraknie dużych, głośnych nazwisk, ale też grupy utalentowanych zawodniczek i zawodników. Niesamowicie raduję się na myśl o rywalizacji np. w wadze 75 kg, w której trzeba będzie stoczyć 5 walk w drodze po tytuł. Pasjonująco zapowiadają się także pojedynki w wielu wagach, na listach startowych jest sporo kadrowiczów, lecz także osób aspirujących do występów w reprezentacjach – dodał trener Imperium Boxing i współorganizator MP w boksie.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.