Mistrzostwa Świata Kobiet przełożone na marzec 2022 roku

Mistrzostwa Świata Kobiet, które miały się odbyć w Stambule w dniach od 6 do 19 grudnia 2021 roku, zostały przesunięte na marzec 2022 roku – poinformowała AIBA w komunikacie. Decyzja zapadła w porozumieniu z Turecką Federację Boksu.
 
Powodem zmiany terminu MŚ Kobiet jest pandemia koronawirusa. - Niestety zbyt wiele federacji narodowych boryka się z trudnościami i ograniczeniami w swoich krajach z powodu pandemii – oświadczyła AIBA.
 
- Zdajemy sobie sprawę, że niektóre reprezentacje już rozpoczęły przygotowania do tego wydarzenia i będą zawiedzione. Jednak bezpieczeństwo(…) jest priorytetem, dlatego nie możemy podejmować ryzyka - mów Umar Kremlev, prezydent AIBA.
 
Na przełomie października i listopada w Belgradzie odbyły się Mistrzostwa Świata Mężczyzn. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wagowych otrzymali po 100 tysięcy dolarów, srebrni medaliści po 50 tys. dol. a brązowi medaliści po 25 tys. dol.. Takie same nagrody będą obowiązywały w turnieju kobiet.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.