Polskie olimpijki trenują w Asyżu

 
Julia Szeremeta, Aneta Rygielska i Elżbieta Wójcik na zgrupowaniu w Asyżu przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich, które za miesiąc rozpoczną się w Paryżu.
 
- Zgrupowanie we Włoszech potrwa do 30 czerwca, a nasze zawodniczki trenują i sparują z rywalkami, które również wystąpią w zawodach olimpijskich – mówi trener Kamil Goiński, jeden z asystentów głównego szkoleniowca Tomasza Dylaka.
 
Do IO 2024 Julia Szeremeta zakwalifikowała się w kategorii 57 kg, Aneta Rygielska 66 kg i Elżbieta Wójcik 75 kg. Kadrę mężczyzn we Francji reprezentować będą Damian Durkacz 71 kg i Mateusz Bereźnicki 92 kg.
 
- W Asyżu Julia Szeremeta trenuje m.in. z Włoszką Testą, Aneta Rygielska z inną zawodniczką gospodarzy Carini i Brytyjką Eccles, a Elżbieta Wójcik z pochodzącą z Kamerunu Ngambą i Brytyjką Reid. Są też pięściarki z Rumunii i Kosowa – powiedział Kamil Goiński.
 
W sztabie Biało-Czerwonych są także trener przygotowania motorycznego Jakub Sawicki i fizjoterapeuta Erwin Uss.
 
W dniach 5-17 lipca nasze zawodniczki mają zaplanowany ostatni obóz, w ośrodku olimpijskim w Vittel we Francji.
 
Kadra mężczyzn, prowadzona przez trenera Grzegorza Proksę, trenuje na zgrupowaniu w COS OPO w Zakopanem.
 
#Paryż2024 #PKOl #TeamPL #orlen #KrajowaGrupaSpożywcza #PolishBoxingTeam
ORLEN - Sponsor Główny Polskiego Związku Bokserskiego
Krajowa Grupa Spozywcza - Partner Strategiczny Polskiego Związku Bokserskiego
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.