Mistrzostwa Europy Kadetów: Zuzanna Gołębiewska i Wiktoria Kustosz z medalami!

Dwie reprezentantki Polski Zuzanna Gołębiewska (54 kg) i Wiktoria Kustosz (60 kg) zapewniły sobie medale Mistrzostw Europy Kadetów, rozgrywanych w Sarajewie.
W pierwszej serii środowych walkach ćwierćfinałowych polskie zawodniczki wygrywały z Włoszkami - Zuzanna Gołębiewska z Kesią Reale i Wiktoria Kustosz z Veronicą Naticchi.
- Obie nasze pięściarki zwyciężyły po 5:0 i zagwarantowały sobie medale – mówi Kamil Gorząd, trener kadry narodowej kadetek.
Zuzanna Gołębiewska po dwóch rundach prowadziła 4:0, a w ostatniej też potwierdziła swoją dominację. Z kolei Wiktoria Kustosz już w pierwszej rundzie triumfowała u wszystkich sędziów 10-8.
W piątkowych półfinałach ich rywalkami będą, odpowiednio, Litwinka Jelizaveta Jakimova i Serbka Milica Pantelić.
W czwartek o medale Mistrzostw Europy Kadetów w Sarajewie powalczy 5 polskich bokserów. Dzisiaj miejsca na podium zagwarantowały sobie Zuzanna Gołębiewska (54 kg) i Wiktoria Kustosz (60 kg).
Niestety nie powiodło się Polkom w drugiej środowej serii walk ćwierćfinałowych.
W poszczególnych kategoriach wagowych porażki poniosły: 63 kg Hanna Wojtaszek z Angielką Rihanną Holden, 66 kg Laura Szydłowska z Irlandką Cassie Henderson, 70 kg Oliwia Kummer z Angielką Shannon Warren, 75 kg Julia Toporowska z Serbką Sonją Vuksić.
Jutro o awans do półfinałów, czyli strefy medalowej, powalczą: Mateusz Adamski (46 kg), Filip Bochenek (48 kg), Bartosz Kuroś (70 kg), Borys Płachta (80 kg) i Kajetan Bajzert (+80 kg).
Po 2 zwycięstwa w turnieju w Bośni i Hercegowinie odnieśli już Bartosz Kuroś i Borys Płachta.
 
ORLEN - Sponsor Główny Polskiego Związku Bokserskiego
Krajowa Grupa Spozywcza - Partner Strategiczny Polskiego Związku Bokserskiego
Suzuki Polska - Sponsor Generalny Polskiego Związku Bokserskiego
 
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.