Suzuki Boxing Night 25: Sebastian Kusz – chcę udowodnić, że jestem najlepszy w kraju

Po niedawnych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, przed Sebastianek Kuszem kolejne prestiżowe starty – w sobotniej gali Suzuki Boxing Night 25 w Sandomierzu i Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu (4-10 grudnia). Transmisje w TVP Sport.
 
- Chcę udowodnić, że jestem najlepszym w kraju pięściarzem kategorii półciężkiej. Celem jest w końcu stanąć na najwyższym stopniu podium w imprezie seniorskiej – mówi 20-letni Sebastian Kusz.
 
Zanim wystąpi w MP Seniorów, czeka go już 5 walka w karierze na gali Suzuki Boxing Night, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland we współpracy ze Sponsorami i Partnerami. W ostatniej, 10 walce Sebastian Kusz (80 kg) spotka się z Węgrem z Istvanem Kreko.
 
- Do tej pory mam bilans pojedynków 2-2 na Suzuki Boxing Night. Wiem, że 2 lata temu Kreko przegrał z Mateuszem Urbanem na Mistrzostwach Europy Juniorów w wadze 71 kg. Ale od tego czasu bardzo dużo mogło się zmienić, wiem to po sobie. Więc nie sugeruję się walkami z przeszłości – powiedział bokser Ziętek Team Kalisz.
 
Przed zbliżającymi się startami, Sebastian Kusz wziął udział w MME U-22 w Budvie. - Niestety, zawody nie poszły po mojej myśli. Przegrałem pierwszą walkę z doświadczonym Macedończykiem Arjanem Isenim – przyznał.
 
W sobotę w Sandomierzu odbędzie się po 5 walk kobiet i mężczyzn. Między innymi dojdzie do pojedynków polsko-węgierskich: 51 kg Jakub Słomiński - Martin Virban, 60 kg Jarosław Iwanow - Istvan Bundovics, 63,5 kg Kirill Globenko - Mark Balog, 67 kg Michał Dawiec - Dominik Enekes.
 
- każdy występ w reprezentacji z Orzełkiem na piersi jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Zawsze staram się dać z siebie 110 procent – podkreślił Sebastian Kusz.
 
Dziennikarze zainteresowani otrzymaniem akredytacji na galę proszeni są o wypełnienie formularza: https://docs.google.com/forms/d/1A22E6yro0HeT_6H0rkvFa28nkjPGHVXKO6Iz8LfIy9A/edit
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.