Mistrzostwa Świata Kadetów: Zuzanna Gołębiewska i Igor Soczówka na podium!

 
Dwoje Polaków – Zuzanna Gołębiewska i Igor Soczówka – zapewniło sobie medale w rozgrywanych w Armenii Mistrzostwach Świata Kadetów!
 
Oboje boksują w kategorii wagowej 54 kg, a w półfinale będą mieli rywali z Kazachstanu.
 
Jako pierwsza zwycięstwo w ćwierćfinale odniosła Zuzanna Gołębiewska, która pokonała zawodniczkę gospodarzy Elen Papyan 5:0. Wcześniej Polka wygrała też z Divą Janki z Mauritiusu.
 
Miejsce na podium zagwarantował sobie również Igor Soczówka, który triumfował w środowej walce 1/4 finału z Węgrem Andrasem Horvathem 5:0. To druga wygrana Polaka w turnieju w Erywaniu, pokonał w pierwszym pojedynku Shodmekhra Davlatova z Tadżykistanu 4:1
 
W półfinałach reprezentanci Polski walczyć będą z Kazachami – Zuzanna Gołębiewska z Sydyk Ayazhan i Igor Soczówka z Nurassylem Tulebekiem.
 
W innej walce ćwierćfinałowej, w wadze 48 kg Nadia Formela przegrała z Tajwanką Shen Sin-Ai 0:5.
 
W drugiej serii blisko medalu była Natalia Niewiadomska w kat. 46 kg. Po dwóch rundach remisowała z Claudią Alcaniz Aparici, ostatecznie ponosząc minimalną porażkę 2:3.
 
 
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.