Mistrzostwa Świata Kadetów: druga wygrana Oskara Grodzickiego

Wicemistrz Europy Oskar Grodzicki odniósł już drugie zwycięstwo w kategorii 52 kg i awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Świata Kadetów w Erywaniu.
 
Po wygranej z Albańczykiem Xixim w 1/16 finału, we wtorek Oskar Grodzicki pokonał Białorusina Danila Kalistaua w 1/8 finału.
 
W pierwszej rundzie Polak triumfował 5:0, w drugiej także 5:0, z tym że u dwóch sędziów 10-8. Ostatnia dwuminutowa runda ponownie zdecydowanie należała do naszego zawodnika, który ostatecznie zwyciężył 30-25, 30-26, 30-25, 30-26, 30-26.
 
O medal Oskar Grodzicki będzie boksować z Irlandczykiem Christianem Doyle, któy wygrał z Tadżykiem Abubakrem Qobilovem 3:2.
 
W pierwszej serii dzisiejszych pojedynków 1/8 finału nie powiodło się Adrianowi Drewnowskiemu (48 kg). Przegrał z Duńczykiem Ridą Al-Tamimim 0:5. Najlepsza w wykonaniu polskiego pięściarza była pierwsza runda, zakończona minimalnym 2:3.
 
We wtorek w Armenii wystąpi jeszcze dwóch Polaków. Stawką tych walk będzie ćwierćfinał: 63 kg Miłosz Korcyl – Kabiraj Singh Moirangthem (Indie) i 70 kg Fabian Urbański - Andrej Matskevich (Białoruś). Wcześniej Fabian Urbański, 2-krotny medalista ME Juniorów, pokonał Kazacha Berdaly’ego.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.