Turniej im. Algirdasa Socikasa: Durkacz i Niedźwiecki w finale!

Damian Durkacz (67 kg) i Tomasz Niedźwiecki (86 kg) wygrali piątkowe walki półfinałowe w 2 dniu turnieju im. Algirdasa Socikasa w Kownie (Litwa). Łącznie w jutrzejszych finałach wystąpi aż siedmioro Polaków – dwie zawodniczki i pięciu zawodników.

Dzisiaj boksowało 4 naszych reprezentantów, a rywalami zawodnicy litewscy. Damian Durkacz (67 kg), dla którego był to drugi pojedynek w zawodach, wygrał z Laimonasem Raibikisem 5:0 (30-24, 30-26, 30-27, 30-27, 30-27).

W wadze 86 kg Tomasz Niedźwiecki nawet jednej rundy nie przeboksował z Augustasem Garmusem. Przewaga Polaka była tak duża, że z jego narożnika bardzo szybko rzucony został ręcznik.

Z kolei w kategorii +92 kg Oskar Safaryan został pokonany przez Jonasa Jazeviciusa – werdykt 1:4 (29-28, 28-29, 28-29, 28-29, 27-30). Rok temu na gali Suzuki Boxing Night w Lublinie z tym pięściarzem z Litwy przegrał Karol Krupienik.

Nie powiodło się również Jarosławowi Iwanowowi (63,5 kg), który w ocenie sędziów uległ Edgarasowi Skurdelisowi 1:4 (30-27, 28-29, 28-29, 28-29, 27-30).

W czwartek w walkach półfinałowych zwyciężyli Mateusz Goiński (80 kg) i Mateusz Bereźnicki (92 kg). W jutrzejszych finałach wystąpią także: 57 kg Paweł Brach, 75 kg Elżbieta Wójcik i 81 kg Agata Kaczmarska.

Turniej na Litwie poświęcony jest pamięci wspaniałego miejscowego boksera Algirdasa Šocikasa, który wywalczył 2 złote medale Mistrzostw Europy w wadze ciężkiej, a pierwszy z nich w 1953 roku w Warszawie. Był 6-krotnym Mistrzem Związku Radzieckiego.