Turniej im. Algirdasa Socikasa: Goiński i Bereźnicki w finale, Durkacz w półfinale

Wszyscy trzej polscy bokserzy – Mateusz Goiński (80 kg), Mateusz Bereźnicki (92 kg) i Damian Durkacz (67 kg) – odnieśli zwycięstwa w 1 dniu turnieju im. Algirdasa Socikasa w Kownie. Mateusz Goiński i Mateusz Bereźnicki awansowali do finału, a Damian Durkacz do półfinału.

W półfinałach Mateusz Goiński wygrał z Łotyszem Tomsem Limbensem 5:0 i Mateusz Bereźnicki z Litwinem Simonasem Urbonaviciusem 5:0, zaś w ćwierćfinale Damian Durkacz pokonał Szkota Seana Spence’a 5:0.

- Zwyciężyłem w walce z Simonasem Urbonaviciusem, którego pokonałem także pod koniec stycznia na gali „Suzuki Boxing Night 11” w Chęcinach koło Kielc. Tym razem triumfowałem jeszcze wyraźniej, to był jednostronny pojedynek – mówi Mateusz Bereźnicki.

W półfinałach z losowania są 63,5 kg Jarosław Iwanow,  86 kg Tomasz Niedźwiecki, +92 kg Oskar Safaryan, zaś w finałach 57 kg Paweł Brach, 75 kg Elżbieta Wójcik i 81 kg Agata Kaczmarska.

Wyniki – czwartek, 31 marca
1/4 finału 67 kg: Damian Durkacz (Polska) – Sean Spence (Szkocja) 5:0 (30-27, 30-27, 30-27, 29-28, 29-28)
1/2 finału 80 kg: Mateusz Goiński (Polska) – Toms Limbens (Łotwa) 5:0 (29-27, 29-25, 29-27, 29-28, 29-27)
1/2 finału 92 kg: Mateusz Bereźnicki (Polska) – Simonas Urbonavicius (Litwa) 5:0 (30-27, 30-27, 30-27, 30-27, 29-28)

Turniej na Litwie poświęcony jest pamięci wspaniałego miejscowego boksera Algirdasa Šocikasa, który wywalczył 2 złote medale Mistrzostw Europy w wadze ciężkiej, a pierwszy z nich w 1953 roku w Warszawie. Był 6-krotnym Mistrzem Związku Radzieckiego.