ME U22: Martyna Jancelewicz po raz drugi złotą medalistką, Daria Parada ze srebrem

Martyna Jancelewicz (81 kg) zapisała się w historii boksu olimpijskiego! Po raz drugi z rzędu została Młodzieżową Mistrzynią Europy (U22). We wtorkowe popołudnie w Poreczu srebro wywalczyła zaś Daria Parada (70 kg). We wtorkowej, wieczornej serii pojedynków o tytuł na chorwackim ringu powalczy jeszcze Oliwia Toborek (+81 kg). Brązowy krążek zdobyła wcześniej Barbara Marcinkowska (75 kg).

Podobnie jak w czerwcu 2021 roku we Włoszech, Martyna Jancelewicz spotkała się w finale MME Rumunką Alexandrą Marią Petcu. Reprezentantka Polski ponownie zwyciężyła 5:0 i stanie na najwyższym stopniu podium. Pierwszą rundę wygrała 5:0, w kolejnych też była lepsza, choć niejednogłośnie.

Martyna Jancelewicz (podobnie jak inne nasze dzisiejsze finalistki) nie ma jeszcze skończonych 20 lat i może startować w MME także w 2023 i 2024 roku.

To nie koniec szans podopiecznych głównego trenera reprezentacji Tomasza Dylaka na złoty medal w ME U22 w Poreczu. W wieczornej serii, w walce nr 6 Oliwia Toborek (+81 kg) spotka się z Reką Hoffmann. Polka wygrała z Węgierką niewiele ponad pół roku temu 5:0 w półfinale Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Gliwicach. Oczywiście powtórka mile widziana.

Wcześniej w Młodzieżowych ME po złoto sięgnęła Agata Kaczmarska (81 kg) w 2018 roku.

Natomiast Daria Parada pierwszy raz w karierze boksowała z Irlandką Lisą Edel O’Rourke. Niestety nasza pięściarka, była Mistrzyni Europy kadetek i juniorek, jeszcze musi poczekać na złoto w trzeciej kategorii wiekowej. Dziś najbardziej równa była druga runda (2:3), zaś w pierwszej i trzeciej triumfowała zawodniczka z Irlandii po 5:0. Końcowy wynik 4:1 na korzyść O'Rourke.