Młodzieżowe Mistrzostwa Europy: Martyna Jancelewicz – cel jest oczywisty, 3 złoto!

 
Martyna Jancelewicz (81 kg) ma szansę zapisać się kolejny raz złotymi zgłoskami w historii polskiego i kontynentalnego boksu olimpijskiego. - Cel jest oczywisty, chcę zdobyć 3 złoty medal z rzędu – mówi reprezentantka naszego kraju przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy.
 
Turniej odbędzie się w czarnogórskiej Budvie w dniach 12-19 listopada, a zawodniczka klubu Taurus Goleniów poprzednio zwyciężała w ME U-22 w 2021 i 2022 roku.
 
- Zbliżające się zawody są również okazją na sprawdzenie się w mocnym turnieju, których ostatnio mi brakuje. Liczę na mocne starcia i boksowanie tych elementów, nad którymi pracowałam ostatnie miesiące – powiedziała 21-letnia Martyna Jancelewicz.
 
Podopieczna trenerów Remigiusza Gajewskiego (klub) i Tomasza Dylaka (kadra narodowa) odnosi sukcesy nie tylko w grupie młodzieżowej, ale i w seniorkach. Rok temu również w Budvie została Wicemistrzynią Europy.
 
- Myślę, że mój boks wygląda teraz bardziej zdecydowanie i pewnie. To będę chciała potwierdzić za kilkanaście dni. Jadę na Mistrzostwa spokojna o swoją formę, mój trener klubowy Remigiusz Gajewski i trenerzy kadrowi zadbali o to, żebym po raz kolejny była gotowa na obronę tytułu. Nie kalkuluję, nie zastanawiam się nad tym, z którymi rywalkami z ubiegłych Mistrzostw mogę się spotkać, jestem pewna swoich umiejętności i z każdą przeciwniczką jestem w stanie zwyciężyć – przyznała utalentowana pięściarka.
 
Martyna Jancelewicz startuje w kategorii 81 kg, ale nie wyklucza próby występów w olimpijskiej wadze 75 kg.
 
- Mimo, że ten rok nie był dla mnie owocny, patrząc z perspektywy ostatnich lat, jeśli chodzi o chociażby liczbę stoczonych walk, wyruszam na turniej z tym, co mam i na tym muszę bazować. Nie wykluczam kolejnej próby zejścia do niższej kategorii wagowej w najbliższych miesiącach, czyli olimpijskiej do 75 kg. Po spokojniejszym roku brakuje mi większych wyzwań i przetarć – dodała.
 
Oprócz Martyny Jancelewicz, w MME 2023 rywalizować będą: 50 kg Natalia Kuczewska, 52 kg Nikola Prymaczenko, 54 kg Wiktoria Rogalińska, 57 kg Julia Szeremeta, 60 kg Julia Rutkowska, 66 kg Barbara Marcinkowska, 70 kg Wiktoria Tereszczak, 75 kg Oliwia Toborek, +81 kg Weronika Bochen.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.