Turniej im. Algirdasa Socikasa: Polacy na 3 miejscu!

Reprezentacja Polski na 3 miejscu w rankingu drużynowym 27 edycji turnieju im. Algirdasa Socikasa w Kownie. Indywidualnie złoty medal zdobył Jakub Straszewski (86 kg).

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyli Ukraińcy przed Litwinami, ale oni wystawili do rywalizacji znacznie większą liczbę zawodników, odpowiednio 16 i 13.

Polaków było 8, a medali wywalczyli 7: złoto – Jakub Straszewski, srebro - Jakub Krzpiet (54 kg), Jarosław Iwanow (60 kg) i Cezary Znamiec (71 kg), brąz - Jakub Słomiński (51 kg), Mateusz Bereźnicki (92 kg) i Oskar Safaryan (+92 kg), zaś w ćwierćfinale odpadł Ilia Bader (63,5 kg).

Podopieczni trenera kadry narodowej Wojciecha Bartnika uzyskali łącznie 13 punktów. Za Biało-Czerwonymi uplasowali się Niemcy, Belgowie, Anglicy, Kazachowie i Szkoci. Łącznie boksowali zawodnicy z 17 krajów.

Jedną z największych niespodzianek w zawodach na Litwie sprawił Cezary Znamiec, który w półfinale pokonał Mistrza Europy Anglika Harrisa Akbara 3:2.

W sumie Biało-Czerwoni wygrali 8 z 15 walk w silnie obsadzonym turnieju.