W szczęśliwym dla polskich bokserów Erywaniu odbędą się ME Juniorów 2023

Organizacja EUBC przedstawiła plan Mistrzostw Europy na 2023 roku. W szczęśliwym dla reprezentantów Polski Erywaniu tym razem odbędą się ME Juniorów.

Pod koniec maja 2022 roku w stolicy Armenii rozegrano Mistrzostwa Europy Seniorów. Podopieczni trenera kadry narodowej Wojciecha Bartnika zdobyli dwa brązowe medale – Jakub Słomiński (48 kg) i Tomasz Niedźwiecki (86 kg).

W 2023 roku Erywań będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów. Turniej został zaplanowany w dniach 19-30 kwietnia.

Jak poinformowała EUBC, kadeci w ME rywalizować będą w czerwcu w Rumunii.

Z kolei słoweński Maribor został wyznaczony na organizatora sierpniowych ME w kategorii młodzików.

Tym razem młodzieżowcy w ME U22 boksować będą w drugiej połowie roku. Kalendarz EUBC zakłada, że zawody zostaną przeprowadzone jesienią (październik/listopad) w Baku, stolicy Azerbejdżanu.

W najbliższych miesiącach nie zabraknie również turniejów o Mistrzostwo Świata, m.in. seniorki powalczą w marcu w New Delhi, a seniorzy w maju w Taszkencie. Z kolei na przełomie czerwca i lipca w Polsce (Kraków/Małopolska) odbędą się Igrzyska Europejskie zaliczane do kwalifikacji olimpijskich.