Mistrzostwa Świata Juniorów: pierwszy medal dla Polski! Bartłomiej Rośkowicz na podium!

Bartłomiej Rośkowicz (63,5 kg) wygrał już 4 walki i zapewnił sobie medal w Mistrzostwach Świata Juniorów. Dzisiaj na ringu w La Nucii (Hiszpania) pokonał jednogłośnie 5:0 Turka Halita Dasa.

To pierwszy medal dla reprezentacji Polski w MŚJ 2022. Bartłomiej Rośkowicz już po dwóch rundach wyraźnie prowadził 4:0. Ostatecznie zwyciężył 29-28 na kartach wszystkich pięciu sędziów.

W walce o awans do finału nasz pięściarz zmierzy się z Gruzinem Demurem Kajaią.

Dla Bartłomieja Rośkowicza to będzie już 5 pojedynek w La Nucii. Do tej pory wygrał z Belgiem Ghayenianem Vaskenem, Koreańczykiem Lee Hyeon Wookiemi i Finem Eino Johannesem Suhonenem oraz wspomnianym Halitem Dasem.

Niestety w ostatniej serii poniedziałkowych walk nie powiodło się Marii Pępek, która w ćwierćfinale wagi 81 kg boksowała z Oltinoy Sotimboevą z Uzbekistanu. Polka przegrała pierwszą rundę, zaś w końcówce drugiej po jej czystych ciosach rywalka była liczona. Niestety na niecałą minutę przed zakończeniem trzeciej rundy sędzia przerwał walkę po liczeniu Polki.

Wcześniej Patryk Borucki (86 kg) przegrał ćwierćfinał z Kubańczykiem Ronnym Alvarezem 0:5.

Jutro o medale rywalizować będą kolejni polscy pięściarze i pięściarki: Wicemistrzowie Europy Juniorów Nikolas Pawlik (51 kg) i Aleksandra Jankowiak (66 kg), a także Kirill Globenko (57 kg), Nikodem Kozak (80 kg) i Weronika Bochen (+81 kg).