Suzuki Boxing Night 17: zawodowy debiut Niedźwieckiego, powrót Wawrzyka

Tomasz Niedźwiecki (86 kg), brązowy medalista Mistrzostw Europy, stoczy swoją pierwszą zawodową walkę podczas Suzuki Boxing Night 17. Na gali organizowanej 30 września przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, na ring wróci Andrzej Wawrzyk. Jego rywalem będzie Michał Bołoz. Nie zabraknie także pojedynków w boksie olimpijskim. Transmisja w TVP Sport.

- Bardzo ciekawie zapowiada się gala w Łomży. Poza wymienionymi walkami zawodowymi, czeka nas sporo emocji w pojedynkach w boksie olimpijskim. Przedsmakiem świetnej rywalizacji będzie starcie sparingowe Oliwiera Zamojskiego z Beniaminem Zarzecznym w wadze 63,5 kg, do którego dojdzie za kilka dni na zgrupowaniu w COS w Giżycku. Zwycięzca zawalczy na Suzuki Boxing Night – mówi Wojciech Bartnik, trener reprezentacji Polski.
 
Podczas tegorocznych ME w Armenii brązowe medale zdobyli Jakub Słomiński (48 kg) i Tomasz Niedźwiecki (86 kg). Na łomżyńskim ringu Niedźwiecki zadebiutuje wśród profesjonalistów na dystansie 6 rund.
 
- To będzie dobry sprawdzian dla Tomka, ale także – jak podkreślałem – interesujące walki czekają naszych zawodników w walkach na zasadach boksu olimpijskiego. Do gali przygotowują się Jakub Słomiński 51 kg, Paweł Brach 57 kg, Ilia Bader 60 kg, Damian Durkacz 71 kg, Bartosz Gołębiewski 80 kg, Mateusz Bereźnicki 92 kg i Oskar Safaryan +92 kg – powiedział Wojciech Bartnik, brązowy medalista olimpijski z Barcelony.
 
W tym roku naszych bokserów czekają jeszcze starty m.in. w Memoriale Leszka Drogosza w Kielcach oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Mielcu i Mistrzostwach Polski Seniorów w Zabrzu, jak również na kolejnej gali cyklu Suzuki Boxing Night.
 
W 2023 roku rozpoczną się kwalifikacje olimpijskie do Igrzysk w Paryżu, a jednym z turniejów będą Europejskie Igrzyska w Krakowie.
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.