XXIV MTB BRANDENBURG CUP – BEZ POWODZENIA W PIERWSZYCH WALKACH ELIMINACYJNYCH

Za nami pierwszy dzień eliminacyjnych zmagań w XXIV edycji juniorskiego turnieju o Puchar Brandenburgii, który rozgrywany jest we Frankfurcie (O) w Niemczech. Niestety nasi zawodnicy – boksujący w tej fazie turnieju – nie mogą go zaliczyć do udanych. W czterech walkach bowiem nasi reprezentanci doznali czterech porażek.

W kat 52 kg Paweł Brach przegrał przez nokaut w 3 rundzie z Nikolaiem Madinskiim (RUS). W kat. 60 kg Oliwier Zamojski przegrał na punkty 1:4 z Tamerlanem Ozdoevem (RUS). W kat. 64 kg Marcin Chudobiński został wypunktowany – 0:5 – przez Nejca Petrica (SLO). Wreszcie w kat. 75 kg Wojciech Guźniczak przegrał jednogłośnym werdyktem punktowym z Yerassylem Zhakpekovem (KAZ).

Dzisiaj – 04.07. – na ringu boksować będą: W kat. 49 kg Gabriel Blezień, który skrzyżuje rękawice z Sergiu Apostolem (ROM). Natomiast w kat. 81 kg Damian Zawieruszyński zmierzy się z Ilią Bogatyrevem (RUS). Stawką obu tych pojedynków będzie awans do strefy medalowej. Z kolei w półfinale brandenburskiego pucharu jest już Oskar Kopera (+91 kg), który mając zapewniony medal – w tej wadze boksuje czterech zawodników – o wejście do ścisłego finału zmierzy się z Ivanem Onishenko (RUS). Ta walka rozegrana zostanie w najbliższy piątek – 05.07.b.r.