Igrzyska Europy: wspaniały sukces Karoliny Koszewskiej w Mińsku!

Karolina Koszewska (69kg) po wspaniałej postawie w całym turnieju zdobyła złoty medal Igrzysk Europy w Mińsku na Białorusi. To świetny prognostyk przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata i Europy oraz przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi.

W sobotnim finale Karolina Koszewska (Legia Fight Club Warszawa), która w latach 2003-2005 wywalczyła złoto, srebro i brąz Mistrzostw Europy, spotkała się z dużo młodszą i niższą od siebie Włoszką Assuntą Canforą, brązową medalistką ostatnich ME w Sofii.

Polka bardzo dobrze boksowała przez pierwsze 2 rundy, trzecia była najbardziej wyrównana, ale jej zwycięstwo nie podlegało dyskusji.

- Nigdy wcześniej nie walczyłam z Assuntą Canforą, ale podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w New Delhi miałam z nią jeden sparing. To dobra zawodniczka, zresztą podobnie jak inne moje rywalki z Mińska – mówiła przed finałem Karolina Koszewska, która zwyciężyła pojedynek o złoty medal 4:1 (29:28, 30:27, 30:27, 29:28, 28:29).

W Mińsku Karolina Koszewska kolejno pokonała białoruską bokserkę Antaninę Aksenavę, Rosjankę Yaroslavę Yakushinę i Irlandkę Grainne Walsh.

Reprezentacja Polski kobiet zdobyła w Mińsku 3 medale, wczoraj brązowe krążki wywalczyły Sandra Drabik (51 kg, Boxing Kielce) i Elżbieta Wójcik (75 kg, KSW Róża Karlino). Dla kielczanki Sandry Drabik to drugie podium w drugim starcie w Igrzyskach Europy, w 2015 roku w azerskim Baku zajęła 2 miejsce.

Kadrę narodową Biało-Czerwonych do sukcesu w IE poprowadziła trenerka Karolina Michalczuk, najbardziej utytułowana polska pięściarka w historii. A już za dwa miesiące kolejne wyzwanie - ME w Hiszpanii.