Igrzyska Europy i ME: czwórka Polaków powalczy o medale

Trzy zawodniczki (Sandra Drabik, Karolina Koszewska, Elżbieta Wójcik) i jeden zawodnik (Damian Durkacz) boksować będą w środę 26 czerwca o medale Igrzysk Europy i – w przypadku Damiana Durkacza – Mistrzostw Europy. Jako ostatnia do ćwierćfinału awansowała Elżbieta Wójcik (75kg).

W wieczornej serii walk 1/8 finału była Młodzieżowa Mistrzyni Olimpijska, Świata i Europy wygrała jednogłośnie na punkty z Węgierkę Timeą Nagy 5:0 (30-27, 30-27, 30-27, 30-26, 30-27). Jutro o medal Elżbieta Wójcik będzie walczyła z Niemką Sarah Scheurich.

Dwie walki już wygrał Damian Durkacz (64kg), jedną Karolina Koszewska (69kg), a z racji rozstawienia w ćwierćfinale znalazła się Sandra Drabik (51kg). W środę Damian Durkacz zmierzy się z aktualnym Mistrzem Świata Francuzem Sofiane Oumiha, Karolina Koszewska z Rosjanką Yaroslavą Yakushiną, a Sandra Drabik z Ormianką Anush Grigoryan. W przypadku zwycięstw czwórka Biało-Czerwonych zapewni sobie medal turnieju na Białorusi.

Przed 4 laty w I Igrzyskach Europy, które odbyły się w azerskim Baku srebrny medal zdobyła Sandra Drabik (51kg), a brązowe krążki wywalczyli Aneta Rygielska (64kg), Lidia Fidura (75kg) i Mateusz Polski (64kg).

Igrzyska Europy w Mińsku to dla pięściarzy jednocześnie Mistrzostwa Europy Seniorów. Natomiast pięściarki swoje Mistrzostwa Europy będą miały za 2 miesiące w Hiszpanii.