Grand Prix w Czechach: półfinałowe zwycięstwa Natalii Rok i Sandry Kruk

Świetnie spisały się Natalia Rok (51 kg) i Sandra Kruk (57 kg), które wygrały dzisiejsze pojedynki półfinałowe i wystąpią w jutrzejszych walkach finałowych 50 edycji turnieju Grand Prix w Usti nad Łabą. Na najniższym stopniu podium w czeskich zawodach stanie Kinga Szlachcic (57kg).

W piątkowych półfinałach Natalia Rok (LKS Myszków) wygrała z Brazylijką Graziele Sousa, którą pokonała Sandra Drabik przed 3 tygodniami w półfinale Turnieju im. Feliksa Stamma w Warszawie. Z kolei Wicemistrzyni Świata z 2012 roku Sandra Kruk (Niezrzeszona, OZB Warmińsko-Mazurski) zwyciężyła w pojedynku z inną brazylijską zawodniczką Jucielen Romeu. Obie walki w Usti zakończyły się werdyktami punktowymi.

W jutrzejszym finale Natalia Rok spotka się z aktualną Wicemistrzynią Europy Turczynką Busenaz Cakiroglu. Podczas ME pięściarka z Turcji pokonała m.in. Sandrę Drabik.

Porażka Kingi Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra) z Heliną Bruyevich oznacza, że nie będzie polskiego finału w kategorii -57kg. Z Białorusinką zmierzy się Sandra Kruk. Kinga Szlachcic, która wczoraj wygrała z byłą Mistrzynią Świata i 2-krotną Mistrzynią Europy Bułgarką Stanimirą Petrovą, kończy turniej na 3 miejscu.

Wcześniej odpadły inne nasze pięściarki Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce) 51kg, Aneta Rygielska 60kg, Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa) 69kg i Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) 75kg. Warto przypomnieć, że Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) wygrała z brązową medalistką ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Koreanką Oh Yeon-Ji.