Joanna Szlędak: razem z tatą dojeżdżam na treningi do Wałcza

- Z rodzinnej Człopy 3 razy w tygodniu dojeżdżam na treningi do Wałcza, 80 km w obie strony. Mój tata też jest miłośnikiem boksu, również ćwiczy ten sport, dlatego nawzajem się motywujemy – mówi Joanna Szlędak, Wicemistrzyni Europy Młodzików w wadze 60 kg.

Obydwa wymienione miasta położone w woj. zachodniopomorskim są znane sympatykom pięściarstwa. W Człopie w latach 2016-17 rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i następnie Mistrzostwa Polski Seniorów, zaś w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu często trenują bokserzy.
 
- Razem z tatą chodziłam oglądać walki podczas turniejów mistrzowskich w Człopie, ale nie przypuszczałam wówczas, że kiedyś sama będę wchodziła do ringu i walczyła o najwyższe cele. Dziś jestem zawodniczką Korony Wałcz, w klubie trenuje też mój tata i nawzajem się wspieramy. Odległość do Wałcza jest dość spora, ale nie jest to dla nas problem – powiedziała 14-letnia Joanna Szlędak.
 
Podopieczna trenerów Łukasza i Zbigniewa Butryńskich świetnie spisała się podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Sarajewie, gdzie zdobyła srebrny medal. W półfinale wygrała z Serbką Doroteą Marinković, a dopiero w finale musiała uznać wyższość Ukrainki Anastasii Taran.
 
- Zawody w Bośni i Hercegowinie były dla mnie niesamowitą przygodą i cennym doświadczeniem. Jestem wdzięczna trenerom kadry narodowej za tak świetne przygotowanie mentalne i fizyczne. Po półfinałowym zwycięstwie z rywalką z Serbii, byłam bardzo dobrze nastawiona na pojedynek finałowy. Niestety zabrakło doświadczenia i popełniłam błąd. Nie podniosłam w porę rąk, ponieważ byłam zaskoczona szybkim liczeniem, którego - moim zdaniem – nie powinno być. Nie odczułam ciosu… To wszystko spowodowało, że przegrałam – dodała.
 
W 2021 roku Joanna Szlędak została także Mistrzynią Polski Młodziczek. W Jedwabnie koło Szczytna wygrała z Adrianną Nowak RSC (1 runda) i z Mają Skwiot 5:0.
 
- Turniej Jedwabnie był dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem, ponieważ chciałam pokazać, że zdobycie Wicemistrzostwa Europy nie było przypadkiem. Chciałabym podkreślić bardzo dobrą współpracę z trenerem klubowym Łukaszem Butryńskim, który jest dla mnie dużym wsparciem podczas zawodów. Polecenia i rady mojego doświadczonego szkoleniowca są trafne. Współpracuję również z moim drugim trenerem klubowym Zbigniewem Butryńskim. Na ten rok naszym wspólnym celem jest wywalczenia złota Mistrzostwach Polski Kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wiem że łatwo nie będzie, gdyż będę konkurować ze starszymi i bardziej doświadczonymi dziewczynami – stwierdziła Joanna Szlędak.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.