Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu: w finale 67 kg Damian Durkacz z Mateuszem Polskim

Damian Durkacz (Concordia Knurów) i Mateusz Polski (KB Karlino) zmierzą się w finale wagi 67 kg 92 Mistrzostwa Polski Seniorów w Wałbrzycha. To jedna z najbardziej oczekiwanych walk, do jakiej dojdzie w piątej na gali finałowej w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Aqua Zdrój”. Transmisja w TVP Sport.

W czwartkowych pojedynkach półfinałowych Olimpijczyk z Tokio  Damian Durkacz pokonał Patryka Soyera (Imperium Boxing Wałbrzych) 5:0 – 30-27 u czterech sędziów i 30-25 u jednego. Natomiast Mateusz Polski wygrał z Filipem Wąchałą (Sako Gdańsk) 3:2, a wszyscy sędziowie punktowali 29-28, z tym że częściej na korzyść Mateusza Polskiego.

Bez większych kłopotów do jutrzejszego finału wagi 86 kg awansowali najlepszy polski pięściarz Mistrzostw Świata w Belgradzie, ćwierćfinalista tego turnieju Sebastian Wiktorzak (Skorpion Szczecin) oraz Tomasz Niedźwiecki (RUSHH Kielce). Obaj wygrali wszystkie rundy w swoich walkach, Tomasz Niedźwiecki z Jakubem Stępińskim i Sebastian Wiktorzak z Janem Lauk (Shark Łódź).

W kategorii 92 kg lotny na nogach Mateusz Bereźnicki (Skorpion Szczecin) nie dał większych szans Kamilowi Ślendakowi (Start Włocławek) 5:0 i 30-27x 5. Więcej emocji było w starciu Mateusza Kubiszyna (Stal Rzeszów) z Witoldem Liskiem (06 Kleofas AZS AWF Katowice). W  2 rundzie Witold Lisek był 2-krotnie liczony, potem doszło ringowej wojny, w której ambitnie walczący bokser ze Śląska starał się odrobić część strat. Trzeci nokdaun w 3 rundzie przesądził o werdykcie.

W wadze +92 kg nie było niespodzianki w rywalizacji Oskara Safaryana (Concordia Knurów) z Arturem Sieńko (Imperium Boxing Wałbrzych), który już zasłynął nokautem na wałbrzyskim ringu. W 2 rundzie po lewym na dół wałbrzyszanin przyklęknął, a ostatecznie przegrał 0:5. W drugim półfinale wyraźną przewagę miał Jacek Gałązka (Niestowarzyszony) i wygrał z Patrykiem Polasikiem (Sokół Gliwice) 5:0.

W pierwszej serii dzisiejszych walk 1/2 finału mężczyźni walczyli też w 60 kg i 63,5 kg, a o złote medale powalczą odpowiednio: Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) - Patryk Trochimiak (Imperium Boxing Wałbrzych) i Arkadiusz Zakharyan (Skorpion Szczecin) - Marek Pietruczuk (Victoria Ostrołęka).

W półfinałach 21 Mistrzostw Polski Seniorek w wadze 54 kg utytułowana Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce) wygrała z Angeliką Krysztoforska (Pomorzanin Toruń) 5:0 30-27x 5 i Karolina Ampulska (Wda Świecie) pokonała Kingę Szlachcic (Boksing Zielona Góra) 3:2. Dwóch sędziów punktowało 30-27 dla Karoliny Ampulskiej, dwóch kolejnych 30-27 dla Kingi Szlachcic, a o wygranej pięściarki Wdy zadecydowała punktacja 29-28 sędziego na stanowisku 5.

W kat. 57 kg była Wicemistrzyni Świata Sandra Kruk (Niestowarzyszona) triumfowała w pojedynku z Młodzieżową Mistrzynią Polski Karoliną Tracz (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 5:0; 10-8 w 3 rundzie na kartach 4 sędziów. Z kolei Izabela Rozkoszek (Garda Gierałtowice) przegrała z Żakliną Kociołek (Sporty Walki Gostyń) 1:4.

W finale 60 kg spotkają się walcząca ostatnio na zawodowych ringach Laura Grzyb (Sporty Walki Gostyń) z odnoszącą sukcesy w kickboxingu Moniką Puzio-Nieszporek (Smok Zabierzów). Obie zwyciężyły po 5:0 w półfinale, Monika Puzio-Nieszporek z Wiktorią Hass (Bombardier Gdynia) i Laura Grzyb z Monika Serafin (06 Kleofas AZS AWF Katowice).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.