MP w Sokółce: Juniorka Alexas Kubicki złotą medalistką

Kolejny sukces odniosła walcząca w kategorii 51 kg Alexas Kubicki. Tuż po zdobyciu tytułu Mistrzyni Europy Juniorów, w Sokółce na Podlasiu wygrała Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. W finale pokonała Oliwię Konczalską 5:0.

W niedzielnym finale MPJ w wadze 75 kg wystąpi druga z naszych złotych medalistek ME Juniorek w czarnogórskiej Budvie Daria Parada. W półfinale pokonała przez RSC w 3 rundzie Hannę Wysocką, a w decydującym pojedynku spotka się z Darią Naporą, która wygrała jednogłośnie na punkty z Ines Cebulla.

Wicemistrzyni Europy kategorii 57 kg Izabela Rozkoszek w Sokółce startuje w wadze do 60 kg. W 1/2 finału triumfowała w 2 rundzie (RSC) walki z Anną Jałochą, a o tytuł krajowy powalczy z Dagmarą Kaliszan, która wyeliminowała Wiktorię Hass.

Z powodzeniem w zawodach uczestniczą także inne kadrowiczki z reprezentacji prowadzonej przez głównego trenera Tomasza Dylaka. Brązowe medalistki MEJ w Budvie wystąpią w finałach: Natalia Kuczewska (48 kg) z Natalią Waliczek, Julia Szeremeta (w Sokółce boksuje w 57 kg, w Budvie 60 kg) z Oliwią Rogowską i Barbara Marcinkowska (69 kg) z Julią Michałek.

W Sokółce trwają także Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 14.

Podczas niedzielnej gali finałowej zmierzą się m.in.: Kamila Kalacińska z Judytą Kościelniak w wadze 57 kg, Nina Kaleta z Kingą Krówką 60 kg, Oliwia Araszewska z Wiktorią Piasecką 64 kg, Agnieszka Sikora z Oliwią Ścisłowską 70 kg.

Wśród młodzików o złote medale powalczą m.in.: 42 kg Michał Michalik – Piotr Gałaszkiewicz, Oskar Hibner – Jakub Łukaszewski, 48 kg Maciej Marchel – Sergiusz Saczkowski.

Maciej Marchel jest brązowym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Młodzików (Schoolboys) w Tbilisi w kategorii 40 kg. Nasz reprezentant przegrał w półfinale w Gruzji minimalnie 2:3 z Anglikiem Thomasem Varey’em.