PUCHAR POLSKI JUNIORÓW: WYGRANA ZAMOJSKIEGO, PORAŻKA CHUDOBIŃSKIEGO

Oliwier Zamojski odniósł zwycięstwo, zaś Marcin Chudobiński doznał porażki w walkach 1/8 finału kategorii 64kg podczas rozpoczętych w Poznaniu zawodów Pucharu Polski Juniorów i Juniorek.

Mistrz Polski Juniorów (turniej odbył się w maju w Koninie), ale w wadze 60kg, Oliwier Zamojski pokonał Oskara Jędrasika 3:0, zaś aktualny Wicemistrz Polski Juniorów wagi 64kg odpadł po pierwszym pojedynku wielkopolskiego turnieju. Jego pogromcą okazał się na punkty 3:0 Michał Dawiec.

W ćwierćfinałach Oliwier Zamojski spotka się z Gracjanem Iwaniukiem, Dominik Roszkowski z Kacprem Lubarskim, Michał Dawiec z Krystianem Szymańskim i Wiktor Górniak z Krystianem Rogowskim.

Kategorię zmienił też srebrny medalista MPJ w 56kg Benjamin Zarzeczny. W 1/8 finału wygrał przez RSC w 1 rundzie z Marianem Wesołowskim, a jego kolejnym przeciwnikiem będzie Tomasz Turzański.

Pierwszego dnia odbył się też finał wagi 75kg, w którym Daria Parada, ubiegłoroczna Mistrzyni Europy Kadetek, wygrała z Karoliną Pokusą 3:0.

W XXXVII Pucharze Polski Juniorów i X Pucharze Polski Juniorek startuje 110 zawodników i zawodniczek z 14 Okręgowych Związków Bokserskich. Najwięcej pięściarzy zgłosiło się do kategorii wagowej 69kg – 18. Do 1/16 finału awansowali Mateusz Kuś i Mikołaj Dmytruk, a odpadli Igor Pryga i Michał Kosowski.