“Suzuki Boxing Night”: Polacy pokonali w Warszawie zespół Bułgarii 10:6

Po bardzo dobrym występie reprezentanci Polski pokonali mocną kadrowo drużynę Bułgarii 10:6 podczas gali "Suzuki Boxing Night" w warszawskim Hotelu Hilton. Okazały puchar odebrali trener naszej reprezentacji Ivan Juszczenko i najbardziej utytułowany obecnie polski pięściarz Mateusz Polski (64kg).
 
Spotkanie Polska – Bułgaria odbyło się dzień po uroczystej konferencji prasowej, na której prezes Suzuki Motor Poland Piotr Dulnik oraz prezes Zarządu PZB Grzegorz Nowaczek, wiceprezesi Maciej Demel i Sławomir Kozłowski poinformowali o dalszej współpracy na wielu płaszczyznach, której efektem ma być odbudowanie potęgi polskiego boksu.
 
Nasi pięściarze stanęli na wysokości zadania i na pierwszej gali „Suzuki Boxing Night" wygrali z Bułgarią 10:6. Mnóstwo pochwał za swój występ zebrał Radomir Obruśniak (60kg), który zdobył pierwsze dwa punkty dla reprezentacji Biało-Czerwonych. Do remisu doprowadził zaś Mateusz Polski (64kg), który potwierdził wysoką klasę sportową. To kolejna dobra wiadomość dla Ivana Juszczenko mającego w tej wadze również mającego spore ambicje Damiana Durkacza, ćwierćfinalistę ostatnich Igrzysk Europy i Mistrzostw Europy.
 
Ale zanim zwycięstwa odnieśli koledzy klubowi z Karlina Radomir Obruśniak i Mateusz Polski, punktowali liderzy bułgarskiego zespołu narodowego. W kategorii 52kg Tinko Balabakov, brązowy medalista ME w 2015 roku, pokonał Jakuba Słomińskiego, zaś Daniel Asenov (56kg), 2-krotny Mistrz Europy w niższej wadze, wygrał 2:1 z będącym w dobrej formie Jarosławem Iwanowem.
 
Przy stanie 4:4 swoje pojedynki wygrali Filip Wąchała (69kg), Bartosz Gołębiewski (75kg) i Mateusz Goiński (81kg). Na zakończenie meczu Michał Soczyński (91kg) przegrał niejednogłośnie z Ivanem Mechkovem.
 
Ale to nie był koniec gali, bowiem w ostatnim pojedynku w kategorii superciężkiej doszło do pojedynków dwóch kandydatów do wyjazdu na wrześniowe Mistrzostwa Świata do Jekaterinburga. W starciu dwóch kolosów Aleksander Stawirej okazał się lepszy od Adama Kulika.
 
"Suzuki Boxing Night": Polska – Bułgaria 10:6
 
52kg Jakub Słomiński – Tinko Balabakov 0:3
56kg Jarosław Iwanow – Daniel Asenov 1:2
60kg Radomir Obruśniak – Kiril Rusinov 2:1
64kg Mateusz Polski – Vensan Kirkorov 3:0
69kg Filip Wąchała – Petar Draganov 3:0
75kg Bartosz Gołębiewski - Hyusein Hyusein 3:0
81kg Mateusz Goiński - Kristiyan Nikolov 2:1
91kg Michał Soczyński - Ivan Mechkov 1:2

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.