Zwycięstwo Biało-Czerwonych z Czechami 12:4 w meczu juniorów

Na ringu w Świdnicy, ustawionym "pod gołym niebem" na stadionie miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, reprezentacja Polski juniorów pokonała Czechy 12:4 w towarzyskim meczu międzypaństwowym. Spotkanie rozgrywany przy pięknej pogodzie uświetniło obchody Dni Świdnicy.
 
Przed czasem swoje walki wygrali Michał Jarliński (Champion Włocławek) w wadze 69kg, Wojciech Guźniczak (Boks Poznań Team) 75kg i Oskar Kopera (Orkan Gorzów Wlkp.) +91kg.
 
Spotkanie młodych pięściarzy, którego gośćmi honorowymi byli m.in. prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i brązowy medalista Igrzysk w Seulu Janusz Zarenkiewicz, rozpoczęło się od walki między dwoma naszymi reprezentantami - Gabriel Blezień (Morsy Dębica) wypunktował Gracjana Ciureję (PTB Tiger Tarnów).
 
W pierwszej walce w niedzielnym meczu w kategorii 52kg Paweł Brach (Radomiak Radom) przegrał z Dominikiem Stepankiem 1:2. W wadze 56kg miał boksować Beniamin Zarzeczny (Skorpion Szczecin), ale niestety Czesi nie mieli rywala. Do remisu doprowadził w tej sytuacji w kat. 60kg Oliwier Zamojski (Concordia Knurów), który wygrał z Narekiem Sachbazjanem 2:1. W kolejnej potyczce Marcin Chudobiński (64kg, RKS Łódź) uległ Erikowi Suchemu 0:3.
 
Od tego momentu na ringu w Świdnicy niepodzielnie panowali podopieczni trenera reprezentacji Jerzego Baranieckiego, którego w narożniku wspierali Zbigniew Siwak i Mieczysław Massier. Michał Jarliński zwyciężył w 2 rundzie, a Wojciech Guźniczak i Oskar Kopera w 1 rundzie. Wszyscy wygrywali efektownie, a zwłaszcza ostatni z polskich bokserów, który dwa razy posyłał mocne ciosy na dół i po drugim liczeniu Michael Adamiec został odesłany do narożnika.
 
Punkty dla Biało-Czerwonych zdobyli również w wadze 81kg Damian Zawieruszyński (Astoria Bydgoszcz) i 91kg Kamil Guźliński (TS Polonia Świdnica).
 
- Ten mecz był bardzo potrzebny, chciałem sprawdzić kadrowiczów w warunkach jednej walki w spotkaniu towarzyskim i za kilka dni sprawdzian w turnieju na Węgrzech, gdzie mam nadzieję stoczą po kilka pojedynków. Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się we wrześniu w Sofii, mamy jeszcze trochę czasu na przygotowania i liczę, że uda się zbudować kadrę liczącą ok. 8 zawodników - mówi trener główny Jerzy Baraniecki.
 
Polska - Czechy 12:4
 
52kg Paweł Brach (Polska) - Dominik Stepanek (Czechy) 1:2
60kg Oliwier Zamojski (Polska) - Narek Sachbazjan (Czechy) 2:1
64kg Marcin Chudobiński (Polska) - Erik Suchy (Czechy) 1:2
69kg Michał Jarliński (Polska) - Jakub Klepek (Czechy) RSC II
75kg Wojciech Guzniczak (Polska) - Miroslav Kovartk (Czechy) RSC I
81kg Damian Zawieruszyński (Polska) - Maxim Schejbal (Czechy) 3:0
91kg Kamil Guźliński (Polska) - Jakub Grabiec (Czechy) 3:0
+91kg Orkan Kopera (Polska) - Michael Adamiec (Czechy) RSC I

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.