Turniej Kadetek i Młodziczek w Zagrzebiu – cztery złote medale dla Polek

Młodziczki Nadia Formela (48 kg), Marta Jarząbek (57 kg), Maja Razik (64 kg) i kadetka Sandra Van der Zanden (+80 kg) zwyciężyły w turnieju Zagreb Open, który w niedzielę zakończył się w stolicy Chorwacji.

W walkach finałowych Marta Jarząbek wygrała z Węgierką Sarą Vargą, Maja Razik z Joanną Szlędak i Sandra Van der Zanden z Chorwatką Niką Lopac. Nadia Formela pokonała walkowerem Ukrainkę Ulianę Bezfamilną.

W innych pojedynkach, wśród kadetek Karolina Kuhn (63 kg) przegrała z Cypryjką Christiną Ntzaragain i Oliwia Ścisłowska (70 kg) z Węgierką Nikolett Kovacs.

Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy Młodziczek w Sarajewie Joanna Szlędak (64 kg) wywalczyła srebrny medal, zaś brąz zdobyły m.in. Martyna Jarząbek (54 kg) i Maja Razik (64 kg). Z kolei w Mistrzostwach Europy Kadetek w Tbilisi po srebro sięgnęła Karolina Kuhn (63 kg), a po brąz Sandra Van der Zanden (+80 kg).

W dzisiejszym finale Marta Jarząbek pokonała brązową medalistkę ME kat. 57 kg Sarę Vargę. Natomiast Nadia Formela miała boksować ze złotą medalistką Mistrzostw Starego Kontynentu w wadze 46 kg Ulianą Bezfamilną, ale Ukrainka nie stanęła do pojedynku. Niedzielna przeciwniczka Sandry Van der Zanden – Nika Lopac to brązowa medalistka ME Kadetek kat. do 80 kg.