Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu: Młodzieżowy Mistrz Polski Derda poza ósemką

Aktualny Młodzieżowy Mistrz Polski Kacper Derda przegrał z Damianem Cieślikiem 1:4 w 1/8 finału kategorii do 80 kg Mistrzostw Polski Seniorów w Wałbrzychu. Organizatorami MP Kobiet i Mężczyzn są Miasto Wałbrzych, Imperium Boxing Wałbrzych, Polski Związek Bokserski.

W ćwierćfinale przeciwnikiem Damiana Cieślika będzie Krystian Buriański, który pokonał Mateusza Niemczyka 3:2 (*28:28, 28:28*, 29:27, 30:26, *28:28).
 
Przed czasem na ringu A w wadze 80 kg wygrywali Alan Boruta i Paweł Bartkowiak. Jutro spotkają się oni w pojedynku, którego stawką będzie medal.
 
W kat. lekkośredniej zwyciężali we wtorek wieczorem (choć w nieco innych limitach) i obecny Mistrz Polski Dominik Kida, i były Mistrz Polski Mikołaj Tobera. Dominik Kida, uczestnik niedawnych MŚ w Belgradzie, w 1 rundzie zakończył rywalizację z Adamem Tłoczkiem, zaś Mikołaj Tobera pokonał Bartłomieja Kaczmarka 5:0.
 
Następnego dnia obydwu ponownie obejrzymy w ringu – Dominik Kida spotka się z Oskarem Gajcowskim, a Mikołaj Tobera z Pawłem Rogiem.
 
Ciekawych wyników nie zabrakło w eliminacjach kat. ciężkiej (92 kg). Obrońca tytułu Mateusz Bereźnicki wygrał z Danielem Białkiem przez RSC w 2 rundzie, Andrzej Kołton przegrał z Pawłem Cieciorą 0:5, Witold Lisek pokonał Michała Ludwińskiego 5:0, zaś Mateusz Kubiszyn Michała Pilcha 5:0.
 
W środę w 1/4 finału dojdzie do walk Mateusz Bereźnicki – Kamil Rybaczuk, Paweł Cieciora – Kamil Ślendak, Witold Lisek – Hubert Krasuski i Mateusz Kubiszyn – Łukasz Pawłowski.
 
Bardzo ciekawie zapowiadają się również starcia o medale w wadze lekkopółśredniej (63,5 kg), m.in. Piotra Tobolskiego z Markiem Pietruczukiem i Bartłomieja Przybyły z Dominikiem Palakiem.
 
Interesujących walk nie zabraknie w turnieju kobiet, m.in. w ćwierćfinale - 48 kg kadrowiczka Natalia Rok powalczy z Beatą Rdest, 54 kg Sandra Drabik z Pauliną Biernat, Angelika Krzysztoforska z Kingą Kawką, Karolina Ampulska z Mileną Zglenicką, 66 kg Wiktoria Tereszczak z Weroniką Walczak, 63 kg Aneta Rygielska z Wioletą Teichman. W półfinale 75 kg dojdzie do pojedynku Agaty Kaczmarskiej z Marią Kazimierczak.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.