XCIV IMP Seniorów: Paweł Sulęcki wygrał pierwszą walkę z Kamilem Kopyto

W Toruniu rozpoczęły się XCIV Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie olimpijskim. W pierwszym dniu m.in. Paweł Sulęcki wygrał z Kamilem Kopyto 5:0 (u trzech sędziów 29:25, u dwóch 29:24) w 1/8 finału kategorii 67 kg.

W jutrzejszym ćwierćfinale Paweł Sulęcki spotka się z Szymonem Brząkałą, który w poniedziałek pokonał Kacpra Rzepkę 5:0.

W 1/4 finału zmierzą się także m.in. broniący tytułu Michał Dawiec – Michał Czosnyka i Mateusz Grejber – Jakub Jaszowski.

Podczas niedawnych Młodzieżowych MP, po złoto w tej wadze sięgnął Oliwier Szot (w Toruniu startuje w 63,5 kg), srebro zdobył Mateusz Grejber, a brąz Michał Dawiec i Paweł Sulęcki.

W dzisiejszym pojedynku 1/16 finału kat. 75 kg Szymon Kajda wygrał przez RSC w 1 rundzie Miłosza Wiśniewskiego. We wtorek zmierzy się w 1/8 finału z Michałem Pierzchałą.

O ćwierćfinał powalczą także m.in.: Michał Jarliński z Bartoszem Sosulskim-Paczkowskim, Aleksander Soja z Arnoldem Vogtem i Mateusz Urban z Adamem Kuszkiem

Dzisiaj w wadze 80 kg, w 1/32 finału Jakub Grzesznik znokautował w 1 rundzie Adriana Sochę. Kolejnym przeciwnikiem będzie Łukasz Dołęga. W tej kategorii wagowej zgłosiło się 33 zawodników.