Włoszki, Angielki i Finkami rywalkami Polek w Asyżu

Już jutro (19 stycznia) reprezentacja Polski kobiet wyjeżdża na zgrupowanie do włoskiego Asyżu. Podopieczne trenera Tomasza Dylaka trenować będą z Angielkami, Finkami i pięściarkami gospodarzy. Wśród zawodniczek Italii są m.in. utytułowane Irma Testa i Alessia Mesiano.
 
Selekcjoner naszej kadry narodowej powołał 12 zawodniczek z kategorii olimpijskich: 50 kg, 54 kg, 57 kg, 60 kg, 66 kg, 75 kg.
 
W tym gronie są Wicemistrzyni Świata wagi 81 kg Oliwia Toborek i Wicemistrzynie Europy Aneta Rygielska 66 kg, Elżbieta Wójcik 75 kg, Martyna Jancelewicz 81 kg. Obecnie Jancelewicz, Toborek, Wójcik są w kat. 75 kg.
 
W ME w Budvie w 2022 roku, z reprezentacji Włoch złoto zdobyła Irma Testa 57 kg, srebro Roberta Bonatti 48 kg, a brąz Giordana Sorrentino 50 kg, Olena Savchuk 52 kg, Melissa Gemini 70 kg. Po jednym brązowym krążku wywalczyły też pięściarki z Anglii i Finlandii, odpowiednio Demie-Jade Resztan 48 kg i Emma Jokiaho 52 kg.
 
Z kolei w MŚ w Stambule po srebro sięgnęła wspomniana Oliwia Toborek, a po brąz Lidia Fidura +81kg. Z ekipy gospodarzy obozu w Asyżu, srebrną medalistką została Irma Testa 57 kg, a brązową Alessia Mesiano 60 kg.
 
Polki będą trenować w Italii do 30 stycznia. Pierwszą główną imprezą sezonu 2023 będą marcowe Mistrzostwa Świata w New Delhi.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.