Mistrzostwa Polski Juniorów: Konszewicz, Urbański i Rondoś wśród złotych medalistów

W Ciechocinku zakończyły się XXXI Mistrzostwa Polski Juniorów. Na najwyższym stopniu podium stanęli m.in.: Wadim Konszewicz w kategorii 67 kg, ubiegłoroczny Mistrz Świata Kadetów Fabian Urbański 80 kg i Igor Rondoś 86 kg.

W walkach finałowych Wadim Konszewicz wygrał z Robertem Zubą 5:0, Igor Rondoś z Alanem Figurą 3:2 i Fabian Urbański z Bartkiem Jelonkiem 5:0.

Wadim Konszewicz obronił tytuł wywalczony w poprzednim roku w Sokółce w wadze 67 kg. Na Podlasiu Igor Rondoś zwyciężył w 80 kg, a teraz w 86 kg.

Bardzo zacięty był sobotni finał w kat. 60 kg między Igorem Sułkiem a Mateuszem Jońskim (3:2). U trzech sędziów był remis 28-28, a dwóch z nich jako zwycięzcę wskazało Igora Sułka.

Dwa miesiące temu brązowe medale Mistrzostw Europy Juniorów wywalczyli wspomniany Fabian Urbański w wadze 75 kg i Mateusz Szczoczarz 51 kg. W dzisiejszym finale MPJ Mateusz Szczoczarz pokonał Kacpra Frymusa 5:0.

Po złoto sięgnęli także: 48 kg Dominik Stasiak, 54 kg Oskar Grodzicki, 57 kg Igor Soczówka, 63,5 kg Piotr Milczarek, 71 kg Oleksandr Kopach, 75 kg Bartłomiej Środa, 92 kg Arkadiusz Żuk, +92 kg Kacper Szpryngiel.