Mistrzostwa Polski Juniorów: pierwsze zwycięstwo Mistrza Świata Kadetów Fabiana Urbańskiego

Mistrz Świata Kadetów z 2023 roku Fabian Urbański wygrał z Adamem Korkusem przez RSC w 1 rundzie w swojej pierwszej walce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Ciechocinku.

W MŚ Kadetów zwyciężył w wadze 70 kg, zaś w tegorocznych Mistrzostwach Europy Juniorów wywalczył brązowy medal w 75 kg. Teraz w MPJ startuje w 80 kg. W ćwierćfinale zmierzy się z Natanem Ratajczykiem.

W 1/8 finału wagi 67 kg, m.in. Wadim Konszewicz pokonał Filipa Czarzastego (RSC 3) i Maciej Marchel – Miłosza Puchalskiego (DSQ 2).

Medale w kategorii 54 kg zapewnili sobie Oskar Grodzicki, Norbert Parkosz, Bartosz Zaremba, Tobiasz Michnowski. Z tej grupy przed czasem swoją walkę rozstrzygnął Oskar Grodzicki, tzn. RSC w 1 rundzie z Jakubem Zielińskim.

Natomiast w wadze 92 kg na podium zobaczymy: Patryka Kluskę, Wiktora Marchwanta, Krystiana Miecznikowskiego i Arkadiusza Żuka.

W rywalizacji juniorek, w kat. 75 kg Oliwia Araszewska wygrała z Kingą Woźniak 5:0, a w gronie medalistek są też Julia Świta, Julia Lisowska, Julia Borowczyk.

W wadze 50 kg zwycięstwa w 1 rundzie odniosły Wanessa Gruchała i Aleksandra Bernaś. Teraz dojdzie do ich półfinałowej walki.

Z kolei w kategorii 70 kg w środowych pojedynkach triumfowały: Emilia Koterska, Wiktoria Piasecka, Joanna Szlędak, Maja Kasak. W półfinałach spotkają się: Emilia Koterska z Wiktorią Piasecką i Joanna Szlędak z Mają Kasak.