Obchody Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego

W całej Polsce odbyły się treningi online. Udział wzięli młodzi zawodnicy i utytułowani pięściarze m.in. Dariusz Michalczewski, Sandra Drabik i Daniel Adamiec.

Sandra Drabik i Daniel Adamiec wspólne z ponad 100 uczestnikami w Kieleckim Klubie Bokserskim RUSHH dołączyli do zawodników z całej Polski, którzy włączyli się w obchody poprzez wspólny trening online. Wydarzenie było transmitowane na kanałach Polskiego Związku Bokserskiego.

Bardzo się cieszę, że kolejna edycja Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. W treningu online wziął również udział Dariusz Michalczewski, były mistrz Polski i Europy. Najważniejszy jest jednak udział młodych zawodników, którzy trenują w klubach w całej Polsce, pod okiem prawdziwych pasjonatów boksu. To dla nich jest organizowane to święto - podsumował Grzegorz Nowaczek, Prezes Polskiego Związku Bokserskiego

Kadra Polski przygotowuje się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, dlatego tegoroczna edycja obchodów Dnia Boksu Olimpijskiego jest szczególna. W boksie będzie nas reprezentować największa kadra od 24 lat. Ostatni raz pięcioro polskich pięściarzy wystąpiło na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku.

Na Igrzyska Olimpijskie zakwalifikowało się pięcioro zawodników: Julia Szeremeta, Aneta Rygielska, Elżbieta Wójcik, Damian Durkacz oraz Mateusz Bereźnicki.

 

ORLEN - Sponsor Główny Polskiego Związku Bokserskiego
Krajowa Grupa Spozywcza - Partner Strategiczny Polskiego Związku Bokserskiego
Suzuki Polska - Sponsor Generalny Polskiego Związku Bokserskiego
#orlen #KrajowaGrupaSpożywcza #PolishBoxingTeam #PZB
#Suzuki #brachole #StingPolska

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.