Durkacz i Bereźnicki na zgrupowaniach w Zakopanem i we Francji

Dwa zgrupowania - krajowe i zagraniczne, ale już bez żadnych startów w turniejach, tak wygląda plan przygotowań Damiana Durkacza (71 kg) i Mateusza Bereźnickiego (92 kg) do Igrzysk Olimpijskich.
 
Obaj polscy bokserzy wywalczyli awans na tegoroczne IO podczas drugich i ostatnich światowych kwalifikacji, które niedawno odbyły się w Bangkoku.
 
- Pierwsze zgrupowanie zaplanowaliśmy w dniach 12-30 czerwca w COS OPO Zakopane – mówi Grzegorz Proksa, trener reprezentacji Polski.
 
1-2 lipca kadrowicze przejdą badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie.
 
- W terminie 5-20 lipca zawodnicy będą przebywać na zgrupowaniu we Francji. Wracamy na chwilę do Polski, weźmiemy udział w uroczystości ślubowania, a 22 lipca wylot do Paryża – powiedział Grzegorz Proksa.
 
Damian Durkacz po raz drugi wystąpi w zawodach olimpijskich, zaś Mateusz Bereźnicki zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich.
 
W IO 2024 startować będą trzy polskie pięściarki – Julia Szeremeta (57 kg), Aneta Rygielska (66 kg), Elżbieta Wójcik (75 kg).
 
 #Paryż2024 #PKOl #TeamPL #orlen #KrajowaGrupaSpożywcza #PolishBoxingTeam
ORLEN - Sponsor Główny Polskiego Związku Bokserskiego
Krajowa Grupa Spozywcza - Partner Strategiczny Polskiego Związku Bokserskiego
 
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.