Turniej w Eger: pięć Polek ze złotymi medalami

Pięć reprezentantek Polski - Zuzanna Betka 40 kg, Aleksandra Lipniak 44 kg, Mistrzyni Europy Amelia Urban 46 kg, Alicja Michalak 48 kg i Magdalena Lewkowicz 64 kg – zdobyło złote medale w turnieju młodziczek U-14 w węgierskim Eger.

Reprezentantki Polski otrzymały puchar dla najlepszej drużyny w zawodach młodzików. Po srebro sięgnęła Aleksandra Halbina 57 kg, a po brąz Aleksandra Kogut 51 kg i Lena Teodorczyk 51 kg.

- W czwartkowych walkach finałowych Aleksandra Lipniak i Alicja Michalak wygrywały przez RSC w 1 rundzie, a Magdalena Lewkowicz w 2 rundzie. Zuzanna Betka zwyciężyła na punkty, a Amelia Urban walkowerem - mówi Karolina Koszewska, trenerka reprezentacji Polski.
Zuzanna Betka pokonała Annę Gulyas (Węgry), Aleksandra Lipniak – Florę Bajcsi (Węgry), Amelia Urban – Sofię Chumakovą (Ukraina), Alicja Michalak – Orsolyę Pocsik (Węgry), Magdalena Lewkowicz – Johanne Jegedus (Węgry).

W innym pojedynku finałowym startująca w wyższej wadze 57 kg Aleksandra Halbina poniosło porażkę niejednogłośnie na punkty z Węgierką Leticią Lukacs. Kadra młodziczek przygotowuje się do Mistrzostw Europy U-14 we Włoszech.